הקמת מערך ננו-חיישנים למיון ואבחון מחלות דרך בדיקות נשימה
חיפוש מחקרים
קטגוריות נוספות

הקמת מערך ננו-חיישנים למיון ואבחון מחלות דרך בדיקות נשימה

הוסף מחקר
מופיע גם בקטגוריות: 
סרטן (כללי)  |  אבחון סרטן (כללי)  |  בדיקות רפואיות (כללי)
28/06/2011
צפיות: 1348

ביה''ח ''בני ציון''חיפה מובילה במחקר הרפואי

ביה''ח ''בני ציון'' בחיפה בחזית המחקר הרפואי המרכז הרפואי ''בני ציון'', קיים השבוע כמידי שנה יום מחקר, שבו הוצגו שישה מחקרים רפואיים וכ-50 כרזות המסכמות 50 מחקרים בתחומים שונים

מאת: ציון זיתוני

 

 

חוד החנית הרפואית. יום המחקר השנתי, של מרכז הרפואי "בני ציון", המאורגן על ידי ועדת המחקר של ביה"ח בראשותו של ד"ר אהרון קסל, סיכם את הפעילות המחקרית לשנת 2010 בתחום המדע הבסיסי והרפואה היישומית. במהלך יום המחקר הוצגו שישה מחקרים שונים שסייעו ותרמו לרווחתם ולהחלמתם של החולים על ידי שיפור והתקדמות הטיפול הרפואי. בנוסף, התקיימה תצוגת פוסטרים של כ-50 מחקרים רפואיים בתחומים שונים.

 

מחקר בולט שהוצג ביום המחקר, היה של המרצה האורח, ראש המעבדות להתקנים ננו-מטרים בטכניון, פרופ' חוסאם חאיק שעסק בשילוב ההנדסה ברפואה הקלינית על ידי הקמת מערך ננו-חיישנים למיון ואבחון מחלות דרך בדיקות נשימה. מחקר אשר צפוי לתרום משמעותית למתן דיאגנוזה מדויקת על סוג המחלה ודרגתה.

 

בנוסף, במהלך האירוע, חולק פרס הסטאז'ר המצטיין לד"ר אימאן חאיק, ולד"ר קטיה דולניקוב, שזכו לתשבחות רבות על עבודתם המוערכת. את הפרס העניק ד"ר אלעד שיף. מנכ"ל המרכז הרפואי ד"ר אמנון רופא העניק את פרס המנכ"ל לחוקר המצטיין לד"ר נועם יהודאי ממחלקת אף אוזן גרון, על מחקרו בתחום דלקת כרונית של האוזן התיכונה.

 

יו"ר וועדת המחקר של המרכז הרפואי "בני ציון" ד"ר' אהרון קסל הודה להנהלת ביה"ח על כך שהיא מאפשרת את קיומו של יום המחקר ואף תומכת ומעודדת את קיומם וביצועם של המחקרים השונים. כמו כן פרופ' יהודה קסל הודה לפרופ' מאג'ד עודה, למריסה ארליכגרכת ולחברי ועדת המחקר הנוספים על עבודתם הקשה הן בארגון היום והן בעבודה השוטפת.

 

מנכ"ל המרכז הרפואי בני ציון ד"ר אמנון רופא הודה לד"ר קסל ולחברי ועדת המחקר על ארגון האירוע וציין כי בכוונת הנהלת ביה"ח להמשיך ולקיים כמיטב המסורת את יום המחקר גם בשנים הבאות.

 

http://www.zepo.co.il/katava.a.....p;CatID=11

הוסף תגובה
תגובות הגולשים בפייסבוק