מוצר חדש בצנרת של ביוליין: מולקולה המכונה BL-7030 לטיפול חדשני וממוקד בסרטן (המולקולה נקשרת לקולטן המכונה EGFR הקיים בסוגים רבים של סרטן )
חיפוש מחקרים
קטגוריות נוספות

מוצר חדש בצנרת של ביוליין: מולקולה המכונה BL-7030 לטיפול חדשני וממוקד בסרטן (המולקולה נקשרת לקולטן המכונה EGFR הקיים בסוגים רבים של סרטן )

הוסף מחקר
מופיע גם בקטגוריות: 
סרטן (כללי)
17/05/2011
צפיות: 1211

מוצר חדש בצנרת של ביוליין: מולקולה לטיפול חדשני וממוקד בסרטן

BL-7030 פותח במעבדתו של פרופ' אלכסנדר לויצקי, הנמנה בין המומחים המובילים בעולם בפיתוח תרופות לטיפול ממוקד בסרטן והזכויות בו נרכשו על ידי ביוליין ברישיון מחברת Algen

שרות Bizportal 10:25 | 17.05.11 | 2 תגובות

 

ביוליין (194 | 3.08% ) הודיעה היום (ג') על כניסת פרויקט חדש לפורטפוליו המוצרים שמפתחת החברה, BL-7030, מולקולה לטיפול חדשני וממוקד בסרטן. התרופה מזהה ונקשרת ספציפית לאתר המטרה (קולטן ה- EGFR) המאפיין סוגים רבים של סרטן ומאפשרת הגברת יעילות ובטיחות של הטיפול.

 

BL-7030 פותח במעבדתו של פרופ' אלכסנדר לויצקי, הנמנה בין המומחים המובילים בעולם בפיתוח תרופות לטיפול ממוקד בסרטן והזכויות בו נרכשו על ידי ביוליין ברישיון מחברת Algen, בעלת הרישיון הבלעדי מחברת יישום. פרופ' לויצקי הוביל את הפיתוח של התרופה המעכבת ספציפית את הקולטן של VEGF (Vascular Endothelial Growth Factor Receptor Inhibitor) המפותחת כיום על- ידי חברת פייזר (Pfizer), ומצויה כעת בניסויים קליניים בבני אדם בפאזה 3.

 

BL-7030, ממעבדתו של פרופ' אלכס לויצקי מהאוניברסיטה העברית בירושלים, הינו הפרויקט השלישי אשר נכנס לפורטפוליו של ביוליין מאז תחילת 2011, הכולל כעת 13 פרויקטים.

 

"ל- BL-7030 פוטנציאל רב כטיפול ממוקד לסרטן", אמרה ד"ר כנרת סויצקי, מנכ"לית ביוליין. "בד בבד, אנו ממשיכים בקידום ופיתוח שאר הפרויקטים בפורטפוליו המצויים בשלבי פיתוח קליניים ופרה-קליניים, המיועדים למגוון התוויות רפואיות ובכללן מחלות של מערכת העצבים המרכזית, סרטן, מחלות זיהומיות, מחלות לב ומחלות אוטואימוניות. כמו כן, אנו בוחנים כל העת פרויקטים בעלי פוטנציאל התאמה למודל העסקי שלנו."

 

מניית ביוליין איבדה מתחילת השנה יותר מ-40% מערכה בצל סנטימנט שלילי של המשקיעים. בין היתר תרם לירידה ביטול הסכם המסחר עם סייפרס למסחור תרופת ה-1020-BL - הסכם שהיה עשוי להביא לביוליין הכנסות של עד 280 מיליון דולר בהתאם לעמידה באבני דרך.

 

http://www.bizportal.co.il/shu.....mid=272830

http://www.globes.co.il/news/a.....1000646045

הוסף תגובה
תגובות הגולשים בפייסבוק