איי אופטימה השלימה בהצלחה 43 ניתוחים בהודו לטיפול במחלקת הגלאקומה; המניה מזנקת ב-9.5%
חיפוש מחקרים
קטגוריות נוספות

איי אופטימה השלימה בהצלחה 43 ניתוחים בהודו לטיפול במחלקת הגלאקומה; המניה מזנקת ב-9.5%

הוסף מחקר
מופיע גם בקטגוריות: 
מחלות עיניים (כללי)
2/06/2011
צפיות: 1102

איי אופטימה השלימה בהצלחה 43 ניתוחים בהודו לטיפול במחלקת הגלאקומה; המניה מזנקת ב-9.5%

החברה מקווה להתחיל שיווק המערכת בהודו עוד השנה; נמצאת במגעים עם ה-FDA

16:40 23.08.2009 מאת: פז וייסמן הוסף תגובה

חברת אייאופטימה (IOPtima), חברת פורטפוליו של ביו לייט, סיימה את השלב הראשון בהטמעת מכשיר הלייזר OT-134 לטיפול במחלת הגלאוקומה בשבעה מרכזים רפואיים בהודו, בשיתוף עם חברת CARE GROUP ההודית. במסגרת המהלך הושלמה סדרה של 43 ניתוחי גלאקומה. בתגובה להודעת החברה זינקה מניית חברת ביו לייט ב-9.5%, במחזור מסחר של 7.9 מיליון שקל, כאשר הממוצע היומי הינו 5.7 מיליון שקל. במסגרת השלב השני יבוצע פיילוט מסחרי לקראת שיווק אפשרי של המערכת בשנת 2010 בהודו.

גלאוקומה היא מחלות המאופיינת בניוון מתקדם ואטי של עצב הראיה, שבחלק האחורי של גלגל העין. ברוב החולים הגורם לכך הוא בעיה בניקוז הנוזל ועליית לחץ תוך עיני. לחץ זה ככל הנראה משפיע על סיבי העצב במקום יציאתם מגלגל העין, ולמוות איטי של תאי העצב ברשתית. אי טיפול במחלה יכול לגרום לעיוורון.

ביו לייט מעריכה כי בהודו יש כ-8 מיליון חולים בגלאוקומה ובעולם כ-70 מיליון חולים, אשר עלולים ללקות בעיוורון אם לא יטופלו באופן יעיל. כיום הטיפול הנפוץ במחלה מוגבל ביעילותו. לטיפול תרופתי במחלה קיימות מגבלות יעילות ותופעות לוואי. שיעור ההיענות לטיפול נמוך ומחירו יקר. גם לטיפול הניתוחי המקובל כיום תופעות לוואי רבות ולכן הוא מבוצע רק כמוצא אחרון.

המערכת של איי אופטימה מבוססת על טכנולוגיית לייזר CO2, המאפשרת טיפול לא פולשני. החברה קיבלה לאחרונה את אישור ה CE לשיווק המוצר באירופה והיא נערכת גם בכיוון זה. במקביל נמצאת החברה במגעים מול ה-FDA ומצפה להתחיל ניסוי לא גדול, לפי הנחייתו. בשלב זה החברה מאתרת מרכזים רפואיים במקומות נוספים בעולם בהם יוטמע הטיפול.

ד"ר יהושוע דגני, מנכ"ל אייאופטימה, אמר כי "המערכת הסופית המיועדת לשיווק תהיה מוכנה בתוך כשלושה חודשים. שלב ראשון של מכירות בהודו צפוי עוד השנה, לקראת שיווק מסיווי של המערכות בשנת 2010".

 

http://www.themarker.com/hitech/1.518181

הוסף תגובה
תגובות הגולשים בפייסבוק