מחקר חדש קבע: אימוץ חתול מגביר הסיכוי לפתח אלרגיה
חיפוש מחקרים
קטגוריות נוספות

מחקר חדש קבע: אימוץ חתול מגביר הסיכוי לפתח אלרגיה

הוסף מחקר
מופיע גם בקטגוריות: 
מחלות עור (כללי)
28/12/2011
צפיות: 594

מחקר חדש קבע: אימוץ חתול מגביר הסיכוי לפתח אלרגיה

מחקר רחב היקף מגלה כי מי שמאמץ חתול בגיל מבוגר מגדיל ב-66% את הסיכוי ללקות באלרגיה לחתולים לעומת מי שלא מאמץ חתול. המחקר גם מראה שבגיל צעיר דווקא חתול מספק הגנה מאלרגיות וממליץ בכל מקרה – לשמור את החתול מחוץ לחדר השינה

רויטרס | חדשות 2 | פורסם 28/12/11 05:58

 

 

 

מסוכן לבריאות? חתול

צילום׃ דניאל נחמיה, חדשות 2

מבקרים בחנות לחיות מחמד ופתאום יש לכם חשק עז לאמץ חתול לביתכם? אם לא גידלתם מעולם חתול, כדאי שתחשבו טוב, במיוחד אם אתם נוטים לסבול מאלרגיות. מחקר חדש שנערך באירופה קובע כי אימוץ חתול בגיל מבוגר, כמעט מכפיל את הסיכוי לפתח אלרגיה.

המחקר שפורסם בגיליון המתמחה במחקר אלרגיות רפואיות, בדק במשך 9 שנים כ-6,000 מבוגרים ומצא כי אלו שסובלים מאלרגיות נמצאים בסיכון לפיתוח אלרגיה חדשה, הפעם לחיית המחמד. "המחקר מראה כי אימוץ חתול בגיל מבוגר מכפיל את הסיכוי לפתח אלרגיה לחתולים", ציין מריו אוליביירי, חוקר מאוניברסיטת ורונה שבאיטליה.

 

- פרסומת -

 

"לכן, אימוץ חתול צריך להיות דבר שנשקל ביסודיות, במיוחד בבתים בהם מי מהדיירים אלרגי לדבר כלשהו או בעל היסטוריה אלרגנית, גם אם לא מדובר באלרגיה לחתולים", הוסיף החוקר.

סיכוי גדול ב-66% לפתח אלרגיה

 

בראשית המחקר, לאיש מאלפי הנבדקים לא הייתה אלרגיה לחתולים. במהלכו, כ-3% מהנחקרים שלא הייתה להם מעולם אלרגיה לחתולים פיתחו אלרגיה כזאת במהלך המחקר, לעומת 5% מהנחקרים שאימצו חתול במהלך המחקר ופיתחו אלרגיה כזאת, הפרש של 66%. עוד התגלה כי 4 מתוך 10 נחקרים שפיתחו אלרגיה לחתולים ואימצו חתול, פיתחו אלרגיה גם לחיות אחרות, פי 4 ממספר הנחקרים שלא אימצו חתול.

 

בנוסף, עלה במחקר כי רק מי שהכניס את החתול אל חדר השינה שלו הפך לאלרגי. "למבוגרים החולים באסתמה או סובלים מאלרגיות אחרות, כדאי לחשוב פעמיים לפני שמאמצים חתול, ובמיוחד אם מחליטים להכניסו אל חדר השינה", אומר אנדי ניש מהמכון לחקר אלרגיות ואסטמה בג'ורג'יה שבארה"ב ומוסיף "זה מדהים, איש מאלו שלא הרשו לחתול להיכנס לחדר השינה לא פיתח אלרגיה".

 

בגיל צעיר - חתול מספק הגנה מאלרגיות עד לבגרות

 

לעומת זאת, החוקרים מצאו כי מי שהיה לו חתול בתור ילד הוא בעל סיכוי קטן יותר לפתח אלרגיה לחתולים, בהשוואה לאלו שמאמצים חתול בגיל מבוגר. "ההגנה שהחתול מספק בגיל צעיר נמשכת עד לבגרות", אומר ניש.

 

למי שאימץ חתול והפך אלרגי ניש ממליץ למצוא לחתול בית חדש, ולהרחיק חתולים מביתו בכל זמן נתון: "גם אם חתול נמצא בבית זמן קצר, הגורמים לאלרגיה יישארו בבית עוד כמה חודשים. אם החתול נאלץ להיות בבית, שמרו עליו מחוץ לחדר השינה ורחצו אותו לפחות פעם בשבוע".

 

http://www.mako.co.il/news-isr.....=416320364

הוסף תגובה
תגובות הגולשים בפייסבוק