האלרגיה פרצה כי הפרטנר אכל אגוזי ברזיל
חיפוש מחקרים
קטגוריות נוספות

האלרגיה פרצה כי הפרטנר אכל אגוזי ברזיל

הוסף מחקר
מופיע גם בקטגוריות: 
מחלות עור (כללי)
11/10/2011
צפיות: 561

האלרגיה פרצה כי הפרטנר אכל אגוזי ברזיל

בריטית שסובלת מאלרגיה לאגוזים היא הראשונה בהיסטוריה של תיעוד המחלה, שמפתחת תגובה אלרגית אחרי שקיימה יחסי מין עם גבר שאכל הרבה אגוזי ברזיל. אחרי שערב רומנטי הסתיים בקוצר נשימה ונפיחות בגפיים התחתונות, החלו המדענים לחקור עד שמצאו שהפרוטאין שבאגוזים חודר לנוזל הזרע

עמית ולדמן | חדשות 2 | פורסם 11/10/11 07:49

 

 

אגוזים - לא מתפרקים

צילום׃ רויטרס

לראשונה בהיסטוריה: אישה שסובלת מאלרגיה לאגוזים פיתחה תגובה אלרגית קשה אחרי שקיימה יחסי מין עם צעיר שאכל הרבה אגוזי ברזיל. בתום ערב רומנטי מצאה את עצמה האישה סובלת מקוצר נשימה ומנפיחות בגפיים התחתונות. המדענים נדהמו והחלו לחקור את התפועה הייחודית עד שהבינו שהפרוטאין שבאגוזים חודר לנוזל סביב הזרע.

חובב האגוזים הוא גבר בריטי צעיר בן 20 שלא מזוהה בשמו. על פי הפרסום באתר המדע והטכנולוגיה IO9, באחד הערבים אכל הצעיר כמות לא מבוטלת של אגוזי ברזיל ואז כמה רגעים לפני שהשניים שקעו האחד בשנייה, ביקשה האישה מבן זוגה שישטוף את עצמו היטב. הצעיר שטף את שיניו, את פיו ואת ידיו היטב (כן גם מתחת לציפורניים) ומה שקרה מיד אחר כך עדיין מסעיר את חוקרי האלרגיות.

 

אחרי שהשניים קיימו יחסי מין, חלקה התחתון של האישה החל להתנפח והיא גם סבלה מקוצר נשימה. הרופאים בבית החולים קרשלטון הבריטי העריכו תחילה שהיא פיתחה את האלרגיה בגלל הנשיקות או בגלל מגע העור. בהמשך, אחרי שבני הזוג הסבירו שנקטו באמצעי זהירות הרופאים העניקו לנושא עוד מחשבה והבינו שאם חלקיקי האגוזים היו עוברים ברוק או במגע העור התגובה הייתה שונה לחלוטין. לדברי המומחים הם לא ראו דבר כזה מעולם.

 

מה עובר יחד עם הזרע ?

צילום׃ רויטרס

כדי להיות בטוחים, הרופאים הזמינו את בני הזוג שוב ובית החולים ולקחו דגימת זרע מהגבר, אחת לפני שהוא אכל אגוזי ברזיל והשנייה אחרי. את הדגימות הם החדירו בעזרת שריטה על עורה של האישה וגילו תגובה אלרגית לזרע שנלקח אחרי אכילת האגוזים.

על פי הממצאים, הפרוטאין באגוזי ברזיל עמיד למיצי מערכת העיכול ומגיע גם למערכת החיסון. המדענים רצו להמשיך במחקר ולבחון עוד תגובות, אבל ההתעניינות של עולם הרפואה בחילופי המיצים הביולוגים של השניים לא עשה טוב לכימיה בין בני הזוג - השניים נפרדו והמחקר הופסק.

 

http://www.mako.co.il/news-wor.....1482828872

הוסף תגובה
תגובות הגולשים בפייסבוק