ענבי העתיד: האשכול הסגול-ירוק לא צריך להתלבט יותר ליד מדף הפירות. מדענים פיתחו זן ענבים שכולל אשכול שחציו האחד ירוק וחציו האחר סגול
חיפוש מחקרים
קטגוריות נוספות

ענבי העתיד: האשכול הסגול-ירוק לא צריך להתלבט יותר ליד מדף הפירות. מדענים פיתחו זן ענבים שכולל אשכול שחציו האחד ירוק וחציו האחר סגול

הוסף מחקר
1/12/2011
צפיות: 654

ענבי העתיד: האשכול הסגול-ירוק

לא צריך להתלבט יותר ליד מדף הפירות. מדענים פיתחו זן ענבים שכולל אשכול שחציו האחד ירוק וחציו האחר סגול

דליה מזורי | 1/12/2011 10:15

תגיות: ענבים,מכון וולקני

 

אשכול ענבים מעורב ד''ר אביחי פרל

 

ציבור הצרכנים שאוהב לאכול ענבים סגולים וירוקים לא יצטרך מעתה להתלבט ליד מדף הפירות. מרכז וולקני פיתח לאחרונה זן ענבים חדש שכולל אשכול שחציו האחד ירוק וחציו האחר סגול.

זן הענבים החדש, שישווק לחנויות המובחרות בעוד כשנתיים, קיבל את השם "יובלי". הזן פותח במסגרת תוכנית טיפוח שהחלה בשנות ה-80 והניבה עד כה כ-200 זנים שונים של ענבים. הזן החדש מצטיין בטעמו האיכותי ובמתיקות ו המיוחדת.

 

הזן נחשף לציבור בימים האחרונים במסגרת תערוכת צילומים של מרכז וולקני, המתקיימת לרגל חגיגות שנת ה-90 של המרכז. התערוכה תימשך עד סוף חודש דצמבר ותציג את מיטב התמונות של החוקרים והמהנדסים שתיעדו במרוצת השנים את העבודה המחקרית שלהם.

 

ד"ר אביחי פרל, ראש צוות הפרויקט שפיתח את הזן החדש, סיפר אתמול: "מסלול יצירת הזנים הוא ארוך וממושך. פיתוח הזן הספציפי הזה ארך עשר שנים. הפיתוח נעשה בדרך של הכלאה. חוקרים חיפשו את התכונות משני הזנים המבוקשים של הענבים ויצרו הכלאה ביניהם". תכנית הטיפוח הניבה במרוצת השנים זנים נבחרים, שנשתלו בהיקפים גדולים בארץ ובמדינות רבות ובהן דרום אפריקה ומקסיקו. "כל אשכול ענבים שיימכר ייצא עם שני צבעים, זו תכונת הזן הזה", אמר אתמול ד"ר פרל.

 

http://www.nrg.co.il/online/55.....038;loc=11

הוסף תגובה
תגובות הגולשים בפייסבוק