בר שפותדלג על בר שפות
0 מחקרים באתר
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

תוכנית מיוחדת בערוץ 10 : תוחלת החיים צפויה להתארך למאות שנים

16/03/2013
1541

בתוכנית מיוחדת ששודרה בערוץ 10 ביום 16.3.13 התראיינו מס' מדענים ישראליים שטענו שבזכות הדפסת חלקי חילוף של גוף האדם ביוניים ו/או ביולוגיים , החדרת רובוטים ננומטריים לגוף האדם לריפוי מחלות וגנים פגומים, מיפוי המוח (פרויקט המוח הכחול) ; ניתן יהיה בקרוב להאריך באופן משמעותי את תוחלת החיים למאות שנים .

הכתבה הועלתה גם לערוץ NANA10 במגזין ע"י אריק ווייס בכתבה שכותרתה: "כך ייראה האדם בעתיד, מדענים: "נחייה עד גיל 200".

בכתבה מתראיינים:

סטס צ'יקנה הישראלי היחידי עם יד ביונית

ד"ר רועי זצנה דוקטורנט לננו- טכנולוגיה באוניברסיטת ת"א (שמדבר על אנשים שהסכימו להחליף את היד הביולוגית שלהם שהתנוונה ולשדרג אותה ביד ביונית)

ינקי מרגלית מייסד חברת אבטחת המידע  "אלאדין" שמדבר על "אנשים מועצמים" באמצעות סנסורים, צ'יפים, עזרים מוחיים. עוד הוא טוען שהתינוקות שנולדים היום צפויים לחיות 90 שנה מבלי להביא בחשבון את הפיתוחים העתידיים שיאפשרו לחיות 200 שנה ויותר.(תוך שהוא מסביר שבבריטניה לפני כמאה שנה הייתה תוחלת החיים הממוצעת רק 50 שנה).

פרופ' Hugh Herr מ- MIT שפיתח רגל ביונית. (הוא בעצמו נאלץ לעבור כריתה של הרגל בעקבות טיפוס לא מוצלח בהרים נפגעו רגליו מהקור והוחלפו ברגליים ביונית. הוא עצמו טוען שאם היו מציעים לו להחזיר את הרגליים הקודמות הוא היה מעדיף להישאר עם הביוניות).

ד"ר עידו בצלת מאוניברסיטת בר אילן- שמדבר על הפיתוחים שלהם של רובוטים מולוקולריים שיכולים לטייל בגוף ולזהות תאים סרטניים ולהרוג אותם, לשקם רקמות חוט שדרה ע"י יצירת גשרים שהעצב יכול לצמוח, להדליק ולכבות אינסולין בתגובה לרמת סוכר בדם.

פרופ' עידן שגב ראש המחלה לנוירו-ביולוגיה באוניברסיטה העברית - שהינו חלק מצוות פרוייקט המוח הכחול שממוקם בשוויץ ונוטלים בו חלק 300 מדענים מכל העולם אשר קיבלו מענק של מיליארד יורו מהאיחוד האירופי כדי למפות את המוח האנושי וליצור מודל מתמטי ממוחשב בתוך 10 שנים לריפוי מחלות מוח וכו'.  פרופ' עידן שגב טען בתחילת הכתבה: "אנו נוכל כנראה לעצור את תהליכי המוות, זה לא SCIENCE FICTION שזה יקרה במאה השנים הבאות"

עוד אוזכר בכתבה המחקר שבו הוחלף חצי ממוחו הביולוגי של עכבר במחשב. המדענים יצרו זיכרון סינטתי במחשב והשתילו אותו אצל העכבר שהתנהג בהתאם לאותו זיכרון. מחקר זה מהווה "הוכחת היתכנות" proof of concept שניתן להשתיל זיכרונות, לגבות ולמפות את המוח וכו'.

נענע

 

 

 

 

 

רשתות חברתיותדלג על רשתות חברתיות
עבור לתוכן העמוד