בר שפותדלג על בר שפות
0 מחקרים באתר
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

כתבה מערוץ 10 : "חיי נצח? גילויים חדשים בדרך לאריכות ימים"

21/10/2013
1546

כתבה של מירי מיכאלי מערוץ 10 : "חיי נצח? גילויים חדשים בדרך לאריכות ימים"

בכתבה מתראיינים:

 1. ד"ר רועי צזנה שטוען בפתח הכתבה שנמצא דרכים לעכב את ההזדקנות ולחיות מאות שנים
 2. פרופ' רמי ויסברוט שטוען שיהיה ניתן לחדש את האדם בדומה ל"אוברול" שעושים לרכב
 3. בתוך 100 שנים הוכפלה תוחלת החיים מ -40 ל- 80 ומדענים רבים חוזים שניתן יהיה לחיות 1000 שנים בזכות התפתחות הרפואה
 4. ד"ר יריב כנפי מאוניברסיטת בר אילן שמציג עכברים מהונדסים גנטית שהחדירו להם את הגן SIRT6 וכך הם הצליחו לחיות 17% יותר שנראים רזים וצעירים. לעכברים אין סוכרת, פחות שומן והם מוגנים ממחלות נוספות שונות. 
 5. אוזכר הסרט של בנג'מין באטן של תינוק שנולד זקן ונהיה צעיר יותר. בהשראת הסרט הגדירו את התופעה של ילדים שאינם מזדקנים כתסמונת בנג'מין באטן כגון; גבי ויליאמס בת ה-9 שאינה מזדקנות לכאורה. ג'פרי בן ה- 30 שנראה כמו ילד ואשה נוספת בת 40 שחזותה תינוקית. פרופ' Richard Walker מהבולטים בעולם בחקר ההזדקנות חוקר את המוטציה שגורמת לתסמונת הנ"ל.
 6. המחקר של פרופ' נרי לאופר מבי"ח הדסה ירושלים, שמדבר על הקליפה שמקיפה את הביציות אצל נשים מבוגרות ומתעבות. אצל נשים שיכולות ללדת בגיל מבוגר יש גן אנטי- אייג'ינג ונשים אלו גם מאריכות ימים יותר.
 7. סוקר המיזם של גוגל קליקו Calico להארכת תוחלת החיים בשני כיוונים עיקריים; כיוון ראשון - חקר תולעים נדירות שהתאים בגופן מתחלקים ללא הפסקה. כיוון שני- הדפסת איברים במדפסות תלת מימד. (כפי שהציג ד"ר אנתוני אטלה)
 8. הוד ליבסון מאוניברסיטת וקרמל הציג אף הוא את חזון הדפסת האיברים המושתלים. אדם יעבור סריקת MRI כדי שיהיה ניתן לקחת מידות להחלפה במקרה שאיבר מתקלקל. הוא טוען שבתוך 20 שנה הטכנולוגיה הזו תהיה פופולארית.
 9. ד"ר רועי צזנה טוען שבעשרות השנים הקרובות יתפתח מאוד ממשק מוח מכונה, ומכונות יוכלו להשלים את תפקוד המוח ואף להחליף אותו
 10. מדענים מאוניברסיטת ת"א גילו שיש קשר בין צריכת קופאין להזדקנות בשל קיצור הטלומרים. (כך הסבירה ד"ר גל חגית רומנו)
 11. שרון צור מחב' מיקוליביה מנסים לפתח את הפטריה שמכילה הכי הרבה נוגדי חימצון שיוכל להאריך את תוחלת החיים ולשפר את איכותן.
 12. חב' קריוגניקה Cryonics שמאפשרת לעשירים שלא יספיקו ליהנות מהטכנולוגיה להקפיא את גופם במינוס 130 מעלות.

 

ערוץ 10 / נענע

רשתות חברתיותדלג על רשתות חברתיות
עבור לתוכן העמוד