הגברת חלבון SIRT1 יכולה לעכב את ההזדקנות ולהאריך את תוחלת החיים
חיפוש מחקרים
קטגוריות נוספות

הגברת חלבון SIRT1 יכולה לעכב את ההזדקנות ולהאריך את תוחלת החיים

הוסף מחקר
מופיע גם בקטגוריות: 
יין אדום  |  אלכוהול (כללי)
4/07/2011
צפיות: 1318

הגברת חלבון  SIRT1 יכולה לעכב את ההזדקנות ולהאריך את תוחלת החיים

 

החוקרים צפו בשתי קבוצות של עכברים, שהתקרבו לסוף ימיהן.

 

בקבוצה אחת העכברים הצטופפו בשקט ביחד, בעוד שהעכברים בקבוצה השנייה היו פעילים ועירניים.

 

מה ההבדל?

בקבוצה השנייה היו  עכברים מהונדסים לכך שמוחם ייצר באופן מוגבר יותר את החלבון  SIRT1  שידוע שהינו משחק תפקיד בהזדקנות ואריכות ימים.

 

"תוצאה זו הפתיעה אותנו", אומר שין, Ichiro בכיר המחקר של המחבר אימאי, MD, PhD, מומחה בחקר ההזדקנות באוניברסיטת וושינגטון בית הספר לרפואה בסנט לואיס.

"זה מוכיח כי SIRT1 במוח קשורה למנגנון המאפשר לחיות לשרוד כאשר המזון הוא נדיר. וזה יכול להיות מעורב עם אפקט הגדלת תוחלת החיים באמצעות דיאטה דלת קלוריות"

 

אימאי מסביר כי עכברים עם SIRT1 המוח גדל יש מנגנונים פנימיים שגורמים להם להשתמש באנרגיה בצורה יעילה יותר, אשר מסייעת להם להסתובב בחיפוש אחר מזון גם לאחר צום ממושך. זה הגביר באנרגיה יכול לעזור הזדקנות עיכוב להאריך את תוחלת החיים.

 

ממצאי המחקר פורסמו בגיליון יולי 28 של כתב העת Journal of Neuroscience.

 

המחקר האחרון של אימאי הוכיח כי SIRT1 הוא במרכז של רשת שמחברת מטבוליזם ההזדקנות. טופס של הגן נמצא כל אורגניזם עלי אדמות. הגן קואורדינטות תגובות מטבוליות בגוף ומנהלת את תגובת הגוף לתזונה. SIRT1 מופעל תחת נמוך קלוריות תנאים, אשר הוכחו להאריך את תוחלת החיים של חיות מעבדה.

 

החוקרים מצאו כי המפתח לפעילות נוספת של עכברים נמצא אזור קטן של המוח הנקרא היפותלמוס, השולטת פונקציות חיים בסיסיות כגון רעב, חום הגוף כתגובה ללחץ, מחזורי השינה והערות.

 

בתחילתו של פרויקט המחקר, ראה המחבר הראשי של המחקר אקיקו Satoh, PhD, עמית מחקר פוסט דוקטורט בביולוגיה התפתחותית, כי עכברים על דל קלוריות דיאטות עלה סכומי SIRT1 באזורים ספציפיים של ההיפותלמוס וכי נוירונים זהה אזורים הופעלו.

 

אז צוות המחקר פיתח עכברים הרף המיוצר כמויות גדולות יותר של SIRT1 במוחם כדי לראות מה תהיה ההשפעה. זה היה הרגע שבו Satoh נצפתה רמה יוצאת דופן של עכברים של פעילות בתנאי צום.

 

"זוהי הפעם הראשונה בה הוכח כי SIRT1 הוא מתווך מרכזי עיבוד התנהגות נמוך קלוריות תנאים," Satoh אומר.

 

מעניין לציין, כי אלה עכברים, שנקרא BRASTO (מוח ספציפיים SIRT1-overexpressing) עכברים, שמרה גם טמפרטורת הגוף גבוהה יותר לאחר צום של 48 שעות מאשר עכברים רגילים, אשר חווים ירידה בחום הגוף במהלך הצום.

 

"העכברים BRASTO יש יכולת טובה יותר לבוא עם אנרגיה כדי להשיג טמפרטורת הגוף גבוהה יותר ורמת פעילות מוגברת כאשר מזון מוגבלת", אומר אימאי, פרופסור לביולוגיה התפתחותית של הרפואה.

 

הצוות בדק גם עכברים לא היו היכולת לייצר SIRT1 במוחם. במהלך דיאטה, התנאים המגבילים, עכברים אלו לא להגדיל את הפעילות שלהם, טמפרטורת הגוף שלהן ירד יותר מהרגיל, מתן עדות נוספת כי SIRT1 היה חיוני עבור פעילות גבוהה, טמפרטורה גבוהה התגובות.

 

כאשר החוקרים בדקו יותר לתוך התפקיד של SIRT1 בהיפותלמוס, הם גילו כי במהלך הגבלה דיאטה, משופרת SIRT1 ייצור של קולטן עצבי ספציפי בהיפותלמוס המעורבים בוויסות קצב חילוף החומרים, צריכת המזון ואת הרגישות לאינסולין. יתר על כן, בעכברים עם SIRT1 המוח גדל היתה תגובה עצבית גבוהה להורמון בטן, גרלין, אשר ידוע לגרות את ההיפותלמוס במהלך דל קלוריות תנאים. הממצאים גם להוסיף משקל תפקיד משמעותי SIRT1 בתגובה ההיפותלמוס לדיאטה מוגבלת.

 

המדענים ממשיכים לחקור את העכברים BRASTO כדי לראות אם הם חיים זמן רב יותר מאשר עכברים רגילים.

 

עבודתם מראה כי המוח, ובמיוחד ההיפותלמוס, עשוי לשחק תפקיד דומיננטי השולט על קצב ההזדקנות. הם מאמינים לימודיהם בסופו של דבר יכול לספק רמזים להעלאת הזדקנות אצל אנשים פרודוקטיביים.

 

"אם אנחנו יכולים לשפר את תפקוד ההיפותלמוס האדם על ידי מניפולציה SIRT1, אנו שעלולים להתגבר על כמה בעיות בריאות הקשורות להזדקנות," אימאי אומר. "דוגמה אחת היא אנורקסיה ההזדקנות שבו אנשים קשישים מאבדים את הדחף לאכול. יתכן שיפור SIRT1 יכול להקל על בעיות התנהגות כזאת."

 

מקור: בית הספר לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון

 

http://www.news-medical.net/ne.....ebrew.aspx

הוסף תגובה
תגובות הגולשים בפייסבוק