כתב העת GEN מדווח על בדיקות בלתי פולשניות חדשות לאיתור מוקדם של סרטן
חיפוש מחקרים
קטגוריות נוספות

כתב העת GEN מדווח על בדיקות בלתי פולשניות חדשות לאיתור מוקדם של סרטן

הוסף מחקר
19/05/2011
צפיות: 745

כתב העת GEN מדווח על בדיקות בלתי פולשניות חדשות לאיתור מוקדם של סרטן

באדיבות Engineering & Biotechnology News — עודכן לאחרונה 19/05/2011 08:13

חוקרים שלקחו חלק בכינוס AACR בחודש שעבר באורלנדו, פלורידה, דיווחו שהם מחריפים את מאמציהם לאיתור והערכה של סוגים שונים של ביו-מרקרים הניתנים לאיתור בנוזלי גוף כמו דם ושתן, כך מדווח כתב העת Genetic Engineering & Biotechnology News (GEN).

 

המטרה היא לאתר biosignatures שהם יותר ספציפיים ורגישים מאשר תכונות אבחון קיימות, כך לפי הגיליון של GEN שיצא לאור ב- 1 במאי.

"הגישה האבחונתית המולקולרית מכוונת לאיתור גידולים מוקדם במהלך המחלה", אמר ג'ון סטרלינג, העורך הראשי של GEN. "הדבר יכול להפחית את הצורך בביופסיות ובדיקות הדמיה פולשניות ויקרות יותר".

בכינוס AACR, ד"ר הרווי פאס, מן המרכז הרפואי לנגון של אוניברסיטת ניו יורק, דיבר על הניסיון של הקבוצה שלו בשיתוף פעולה עם SomaLogic, לפתח אבחון המבוסס על aptamer לאיתור מזותליומה באנשים שנחשפו לאזבסט. ד"ר פאס הציג נתונים המדגימים 100% ספציפיות ו- 80% רגישות ליכולת להבחין בין מקרי ביקורת שנחשפו לאזבסט ובין מקרים של מזותליומה.

מצגת אחרת ציינה שמדידת CA125 בדם היא הבדיקה המשמשת כיום לניטור הטיפול בסרטן השחלה, מעקב אחר חזרת המחלה ובכמב מקרים, כבדיקה לסינון אנשים בסיכון גבוה לשם איתור המחלה בשלבים המוקדמים. בדבריה בפני הכינוס, ד"ר קריסטין קוטיציה מבית החולים לילדים בבוסטון ובית הספר לרפואה של אוניברסיטת הרווארד, הדגישה ש- CA125 היא לא ייחודית באופן יחסי לסרטן השחלה ואינה מספקת מידע באחוז ניכר מן המטופלים. ד"ר קוטיציה ועמיתיה חוקרים שילוב של שני מטריקס מטאלופרוטאז (matrix metalloproteases), MMP-2 ו- MMP-9, בשתן לשם שימוש כביו-מרקרים לחיזוי נוכחות סרטן השחלה בנשים עם רמות CA125 נורמליות.

פרוייקטי מחקר אחרים המכוסים במאמר בכתב העת GEN כוללים עבודה ב- Celera, מרכז לחקר הסרטן ע"ש פרד האצ'ינסון, אוניברסיטת מישיגן, Gen-Probe, המרכז הרפואי באוניברסיטת קליפורניה סן דייגו, Université Laval, Dianon Systems, בית החולים האוניברסיטאי Aarhus, בית החולים Hvidovre, אוניברסיטת קופנהגן, ו- Exigon.

מקור: AlphaGalileo Foundation

 

http://www.cancerhelp.org.il/n.....sive-Tests

 

הוסף תגובה
תגובות הגולשים בפייסבוק