אבחון חדשני: התאמה אישית של הטיפול בחולי סרטן
חיפוש מחקרים
קטגוריות נוספות

אבחון חדשני: התאמה אישית של הטיפול בחולי סרטן

הוסף מחקר
מופיע גם בקטגוריות: 
רפואה מותאמת אישית
26/06/2011
צפיות: 1232

יפעת גדות News1.co.il

אבחון חדשני: התאמה אישית של הטיפול בחולי סרטן

 

טיפול תפור על-פי מידות [צילום: AP]

האבחון נעשה על-ידי שימוש בדגימות רקמה של המטופלים, ובדיקת נוכחות מוטציות באזורים ייחודיים בגנים שונים התשובות עוזרות לאימות האבחנה ולהתאמת הטיפול הטוב ביותר

 

▪ ▪ ▪

ד"ר רענן ברגר, פרופ' איריס ברשק וד"ר רינת יעקובי מובילים מעבדת אבחון חדישה בבית החולים שיבא בתל השומר. תוצאות הבדיקה מאפשרות התאמת הטיפול הטוב ביותר עבור חולי סרטן. מטרת הרפואה האישית היא להתאים תרופה למטופל על-פי נתוניו האישיים לשם מניעה או מזעור תופעות לוואי קשות, הרעלות ואשפוזים מיותרים, וכן להגביר יעילות התרופות.

 

ביחידה משתמשים בדגימות רקמה של המטופלים, ובודקים נוכחות מוטציות באזורים ייחודיים בגנים שונים. התשובות מועברות לרופא, שם הן עוזרות לאימות האבחנה ולהתאמת הטיפול הטוב ביותר.

 

הרפואה של המאה העשרים ואחת מתבססת על החתימה הייחודית של כל אחד מאיתנו הטבועה בחומר הגנטי, הדנ"א. ידוע היום, כי מטופלים שונים בעלי אבחנה קלינית ופתולוגית דומה, מגיבים באופן שונה למגוון התרופות הקיים.

 

התגובה לטיפול תלויה במגוון גורמים כדוגמת מוטציות הנוצרות במהלך המחלה וגורמות לעמידות לתרופות או לטיפולים כמו גם בשינויים בקצב ספיגה, פירוק וסילוק תרופות מהגוף. זאת בנוסף לגורמים רפואיים כגון מין או גיל המטופל. מסיבות אלו נמצא כי מטופלים שונים זקוקים לתרופות שונות במינונים שונים לטיפול באותה המחלה.

 

המערכת העיקרית בה נעשה שימוש במעבדה היא מערכת ה-INFINITI™. ציוד חדשני וייחודי זה נמצא בארץ רק בשיבא ומבוסס על טכנולוגיית MicroArray, בעזרתה מבצעים בדיקות מולקולאריות ברמת הדנ"א.

 

היחידה לשירות איבחון מולקולרי מבצעת כיום בדיקות לשם התאמת תרופות לארבעה סוגים של מחלת הסרטן (סרטן המעי, סרטן ריאות, סרטן בלוטת המגן וסרטן העור) וכן לאבחון נוכחות וירוס הפפילומה.

 

http://www.news1.co.il/Archive.....49-00.html

הוסף תגובה
תגובות הגולשים בפייסבוק