בר שפותדלג על בר שפות
0 מחקרים באתר
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מחקר: תזונה בהיריון משנה את ה-DNA של התינוק

20/04/2011
1474

מחקר: תזונה בהיריון משנה את ה-DNA של התינוק

נשים בהיריון צריכות לאכול פחות, ולא רק כדי לשמור על הגזרה עד כמה שניתן - כך קובע מחקר חדש המתפרסם היום בבריטניה. על פי המחקר, הרגלי התזונה של האם ההרה משפיעים ישירות על הרכב ה-DNA של העובר, ומעבר לכך - גם על התינוק בשנות חייו הראשונות

עמית ולדמן | 20.4.11 | 15:32

תמונה: תזונה נכונה בזמן היריון | צילום: חדשות 2

 

דיאטה שעושות נשים בהיריון עשויה להשפיע על ה-DNA של העובר בבטנן ולהגביר את הסיכון להשמנת יתר של הרך הנולד - כך על פי מחקר חדש המתפרסם היום בעלון הרפואי המלכותי בבריטניה שעוסק בהשמנת יתר. על פי ממצאי המחקר, אכילת כמות נמוכה של פחמימות משנה את הרכב ה-DNA של העובר, ועלולה לגרום לסכנה מוחשית לחייו.

בעקבות המחקר, ארגון הבריאות הבריטי קורא לנשים הרות לנהל אורח חיים בריא ומזין. החוקרים טוענים שהעובר שמתפתח מנסה לנבא את הסביבה אליה הוא יוצא, על הסביבה הזו הוא לומד מתזונתה של אימו ועל פיה הוא בונה את שרשרת ה-DNA שלו. "התופעה מסבירה לא פחות מרבע מהמקרים של השמנת יתר בין ילדים", טוען החוקר קית' גודפריי מהאוניברסיטה של סאות'האמפטון, השותף במחקר.

אחד המרכיבים המרכזיים בהרגלי התזונה העתידיים של הילד

במחקר נבדקו גם נקבות בעלי חיים מעוברות, ששינו את משטר התזונה שלהן במהלך חודשי ההיריון. החוקרים עקבו אחר שינויי בגנים של בעלי החיים ושל הוולדים, וניסו להבין כיצד הסביבה משפיעה על הגנים שלנו.

מהמחקר עולה שצאצאים של נקבות שבמהלך ההיריון חסכו בסוכרים ופחמימות, מפתחים הרגלי אכילה שגויים, הכוללים צריכה מוגזמת של מזון. אלו צפויים לסבול מהשמנת יתר גם בגילאים צעירים.

"המחקר קורא לנשים לשמוע היטב לעצות הרופאים והמומחים לדיאטה", אומר פרופסור מארק האדסון, אחד השותפים למחקר. "הרגלי האכילה של האם משפיעים בצורה מכרעת על בריאותו של התינוק - גם אחרי שנולד".

 

http://reshet.ynet.co.il/%D7%9.....67018.aspx

http://www.figo.org/news/mater.....dna-003589

http://www.myfoxorlando.com/dp.....-the-child

http://www.dailymail.co.uk/hea.....ds-newsxml

רשתות חברתיותדלג על רשתות חברתיות
עבור לתוכן העמוד