בר שפותדלג על בר שפות
בר עליוןדלג על בר עליון
0 מחקרים באתר
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מחקר חדש מראה כי אנשים שאוכלים כמות רבה יותר של ירקות ופירות נהנים גם מתוחלת חיים ארוכה יותר

מופיע גם בקטגוריות: 
13/06/2011
1893

יפעת גדות News1.co.il

איכלו ברוקולי כדי לחיות שנים רבות

 

משפחת החרדל

ירקות מורידים את הסיכון לסרטן ריאות

ירקות עליים ירוקים מורידים הסיכון לסוכרת

סרטן: פירות וירקות לא מגנים

במסגרת מחקר מקיף: אלו שצרכו את כמות הירקות והפירות הגדולה ביותר, היו בסבירות נמוכה ב-15% למות לאורך תקופת המחקר בהשוואה לאלו שאכלו את הכמות הקטנה ביותר

 

▪ ▪ ▪

לשמחתם של הורים רבים, מחקר חדש מראה כי אנשים שאוכלים כמות רבה יותר של ירקות ופירות נהנים גם מתוחלת חיים ארוכה יותר. צמחים ממשפחת החרדל - כולל ברוקולי, כרוב וכרובית - יעילים במיוחד.

 

המחקר אינו מוכיח כי אכילת ירקות מרובה מאריכה אוטומטית את תוחלת החיים, וייתכן, לדוגמה, שאנשים הצורכים כמות רבה של ירקות ופירות מקפידים גם על סגנון חיים בריא יותר באופן כללי.

 

ולמרות זאת, הממצאים מספקים תמיכה משמעות להמלצות הקיימות כיום לגבי העלאת צריכת הירקות במטרה לשפר את הבריאות הקרדיווסקולרית ואת תוחלת החיים. כך כתבו החוקרים, מבית הספר לרפואה באוניברסיטת נשוויל.

 

ירקות ממשפחת החרדל עשירים בוויטמין C ובסיבים, וכן מכילים חומרים מזינים אחרים עם יתרונות בריאותיים.

 

המחקר, שפורסם בעיתון האמריקני לתזונה רפואית, מבוסס על סקר שכלל קרוב ל-135,000 איש משנחאי, סין. המשתתפים מילאו שאלונים שעסקו בהרגלי האכילה שלהם ובהיסטוריה הרפואית והם חולקו לחמש קטגוריות על בסיס כמות הירקות והפירות שאכלו.

 

לאורך חמש שנים, 4% מהמשתתפים מתו. אלו שצרכו את כמות הירקות והפירות הגדולה ביותר, היו בסבירות נמוכה ב-15% למות לאורך תקופה זו בהשוואה לאלו שאכלו את הכמות הקטנה ביותר.

 

לגבי הירקות ממשפחת החרדל, ההבדל היה גדול אפילו יותר בהיבט של שיעור התמותה בין אנשים עם צריכה גבוהה לבין אלו עם צריכה נמוכה.

 

החוקרים גילו דפוס דומה כשבחנו אנשים שמתו ממחלות לב - כרבע מכל מקרי המוות במחקר. הם לא זיהו ראיות לכך שאכילת פירות וירקות הייתה קשורה לסיכון לסרטן.

 

למרות שמדובר בתוצאות מעודדות, יש לזכור כי הן לא מוכיחות שאכילת פירות וירקות אכן מאריכה את תוחלת החיים, והרגלים בריאותיים אחרים שלא נמדדו במחקר יכולים להיות אחראים לחלק מהקשר.

 

החוקרים ניסו לשלול הסברים אלטרנטיביים - כמו גיל, משקל, התעמלות, שימוש בוויטמינים ועישון - אך ציינו כי ייתכן שגורמים נוספים משחקים חלק בהשפעה. ולמרות זאת, הם מעודדים אנשים לאכול כמות רבה יותר של ירקות ופירות, במיוחד ירקות ממשפחת החרדל, כצעד לכיוון חיים בריאים וארוכים יותר.

 

מחלות לב הן גורם המוות המוביל בכל העולם, והן גורמות ליותר מ-600,000 מקרי מוות בכל שנה בארצות הברית בלבד. ההמלצות הן על אכילה של 4 כוסות פירות וירקות ביום.

 

http://www.news1.co.il/Archive.....48-00.html

מקורות
רשתות חברתיותדלג על רשתות חברתיות
עבור לתוכן העמוד