בר שפותדלג על בר שפות
בר עליוןדלג על בר עליון
0 מחקרים באתר
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

כנס לחקר הזיקנה בהשתתפות עשרות מדענים מ- 22 מדינות נערך בים המלח

14/03/2013
7720

כנס לחקר הזיקנה בהשתתפות עשרות מדענים מ- 22 מדינות ובכללן: ארה"ב אירופה, רוסיה, סינגפור וישראל נערך במלון מרידיאן ים המלח במימון אוניברסיטת בן גוריון.

מארגן הכנס הינו פרופ' ואדים פיירפלד מאוניברסיטת בן גוריון.

הכנס נמשך שלושה ימים.

בכנס דנו במחלות זיקנה כגון פרקניסון, אלצהיימר וסרטן.

נידונה התיאוריה שהגבלת קלוריות מוסיפה שנות חיים.

נידון נושא הגנים, מהם הגנים המשותפים לבני 100+ (מחקרו של ד"ר ניר ברזילי עוסק בכך).

בכנס השתתפה ד"ר ציפי יבלונקה ראובני Zipora Yablonka-Reuveni מ- Seattle Pacific University שעוסקת במחקר של תאי הגזע של השריר שיכולים לחדש ולהצעיר את השרירים.

הוצג הפיתוח של פרופ' אסתר פריאל מאוניברסיטת בן גוריון; חומרים כימיים להאטת מחלת ה- ALS.

הוצג המחקר של ד"ר חיים כהן מאוניברסיטת בר- אילן, שחוקר את הרזברטרול שנמצא ביין האדום בכמות מזערית, שמגביר את פעילות חלבונים ממשפחת הסירטואינים שמאריכים את תוחלת החיים. (חלבונים אלו פועלים בצורה מוגברת במצבי הישרדות של רעב וכעת מנסים להפעיל אותם במצב רגיל כדי לאפשר לאנשים לאכול כאוות נפשם ועדיין ליהנות מהיתרונות הבריאותיים והארכת תוחלת החיים)

יש לציין שצריך לשתות המון כוסות של יין אדום ביום כ- 100 כדי ליהנות מהיתרונות הנ"ל, ולכן שוקדים על פיתוח גלולה מרוכזת (כדוגמת הפיתוח של חברת Sirtris ).

megafon-news

 

בכתבה באתר מאקו מיום 16.3.13 התראיינו מדענים מהכנס שאמרו את הדברים הבאים:

פרופ' ואדים פרייפלד שטוען שהמטרה היא לחיות ללא הגבלה ובמצב בריא ללא גבולות.

ד"ר אלכסנדר חוחלוב שטוען שתוחלת החיים הממוצעת שלנו תהיה משהו כמו 700 שנה בשל הסיבה למות מתאונות דרכים וכו'

ד"ר אוברי דה גריי:

שטוען שתוחלת החיים תיקבע על פי מידת הסיכון למות כתוצאה מגורמים אחרים, כמו להידרס. עוד הוא מציין שגם אם הוא ימות לפני שימצאו את התרופה להזדקנות הוא מתכוון שיקפיאו את גופתו בטמפרטורה מאוד נמוכה שבה נמצא חנקן במצב צבירה נוזלי, בהליך שנקרא "כרומיקס" כדי שלעתיד לבוא המדע יוכל להפשיר את הגופה , לרפא את הנזק שנגרם למוח ולהחיות את האדם מחדש.

ד"ר סורש ראטאן, אוניברסיטת ארוס, דנמרק, שדווקא מסתייג מהתחזיות.

ד"ר עידו בצלת-

שהציג רובוטים בגודל 50 ננו-מטר שדקים פי 2,000 מעובי השערה שלנו שעשויים מ- DNA . בניסויים שנערכו בג'וקים מדרום אמריקה ובעכברים הצליחו הרובוטים לאתר תאים סרטניים וירוסים כמו איידס ושפעת ולהשמיד אותם באופן סלקטיבי בשיעור של כמעט 100%".

ד"ר בצלת הסביר שהרעיון הוא שיימצאו ננו רובוטים "בהיכון" כל הזמן בזרם הדם שלנו שיוכלו לזהות פציעות ו/או נזק כלשהוא לרקמות לרבות מהזדקנות ולתקן אותם בזמן אמת"

ד"ר איתן אלירם, שגריר אוניברסיטת סינגולריטי בישראל -

שטוען ששירטט "מפת דרכים" של 3 גשרים: הגשר הביולוגי שבו אנחנו נמצאים כעת שבו משתמשים בתרופות ביולוגית, הגשר הביו-טכנולוגי (שילוב של טכנולוגיה וביולוגיה כדי לרפא) והגשר הננו- טכנולוגי שיאפשר הארכת חיים רדיקלית.

ד"ר ארז ליבנה מייסד ומנכ"ל של חב' Vecoy Nanomedicines שטוען שהתחזיות של הארכת חיים רדיקלית קורמות עור וגידים במעבדות ברחבי העולם.

ד"ר יובל נח הררי, המחלקה להיסטוריה, האוניברסיטה העברית שטוען שאנחנו הולכים ברמת המאקרו לקראת הארכת חיים רדיקלית (כבר בשנת 2050 לדעת האופטימיים), אבולוציה ו/או שדרוג של גוף האדם, אך טוען שככל הנראה שרק העשירים יוכלו להרשות לעצמם שידרוגים אלו שיוכלו להקנות להם ו/או לילדיהם תוחלת חיים רדיקלית

שרה גולדנברג בת 68 חברה בארגון "פיזיקל אימורטליטי" Physical Immortality שמאמין בחיי נצח

 

מקורות
רשתות חברתיותדלג על רשתות חברתיות
עבור לתוכן העמוד