בר שפותדלג על בר שפות
בר עליוןדלג על בר עליון
0 מחקרים באתר
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

תוחלת החיים של תולעת הוכפלה רק ע"י חסימת הורמון גדילה והזדקנות IGF-1

2/12/1993
עורך המאמר: מחקרים
5337

המדענית Cynthia Kenyon מ- University of California הצליחה להכפיל את תוחלת החיים של תולעת מסוג Caenorhabditis elegans שתוחלת החיים הממוצעת שלה הינה בין שבועיים ל- 3 שבועות, רק ע"י חסימת הקולטן/הגן DAF-2 שדרכו נכנס לתאים הורמון גדילה והזדקנות IGF-1 .

בהמשך הצליחה ע"י חסימת קולטנים נוספים אף להגדיל את תוחלת החיים ל- 144 יום (ז"א פי 6!!!) כשהתולעות אף נשארות צעירות עד סוף ימיהן!! (יש לציין שהקולטן וההורמון הנ"ל נמצאים באופן דומה גם אצל בני אדם)

עוד התגלה, שצריכת סוכר בשיעור של 2% בלבד, יכולה להאיץ את פעילות הקולטן DAF-2 ובכך להאיץ את ההזדקנות. תגלית זו גרמה ל - Cynthia Kenyon בעצמה לאמץ דיאטה נטולת סוכרים.

עוד התגלה, שחסימת הקולטן הנ"ל מגבירה את פעילות גן המכונה FOXO שמגן מפני טרשת העורקים ונמצא פעיל במיוחד אצל בני 100 שנמצאים בבריאות טובה.

עוד התגלה, שגן/קולטן נוסף המכונה DAF-16 המכונה על ידה "גן סם החיים" עושה בדיוק את הפעולה ההפוכה. כשחוסמים אותו תוחלת החיים של התולעת מתקצרת בחצי.

המדענית הקימה את חב' Elixir Pharmaceuticals שמנסה לפתח הכנת תרופה לבני אדם שתוכל להאריך את תוחלת חייהם בדומה

ncbi

 

הרצאה מחודש יולי 2011 של  Cynthia Kenyon באתר TED  וכאן

להרצאות נוספות של Cynthia Kenyon ביוטיוב:

הרצאה מיום 10.7.09

הרצאה בכנס TED מחודש יולי 2011

ראיון מיום 17.3.13 שהעניקה Cynthia Kenyon ל- guardian  שבו הודיעה שבקרוב יפורסמו תוצאות ניסוי שבו הצליחו להאריך את תוחלת החיים של עכברי מעבדה ע"י תרופה המבוססת על חסימת את פעילות הקולטן DAF-2 .

מקורות
רשתות חברתיותדלג על רשתות חברתיות
עבור לתוכן העמוד