בר שפותדלג על בר שפות
בר עליוןדלג על בר עליון
0 מחקרים באתר
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

תגלית: כימיקל בחומרי נפץ נמצא יעיל בריפוי מהשורש של מחלת סוכרת סוג 2 ומחלת כבד

מופיע גם בקטגוריות: 
1/03/2015
עורך המאמר: מחקרים
3399

מדענים מ- Yale University בראשות ד"ר Gerald Shulman גילו שהתרופה להשמנה protonophore 2,4-dinitrophenol או בקיצור DNP שנפסלה בעבר ע"י ה- FDA עקב היותה מסוכנת נמצאה יעילה לריפוי מהשורש של מחלות כבד וסוכרת מסוג 2

הקדמה:

במהלך מלחמת העולם הראשונה, התגלה שעובדים בבית החרושת לייצור פצצות שנחשפו לחומר הנ"ל איבדו לפתע ממשקלם. עקב כך החלו להשתמש בחומר לטיפול בהשמנה אך בהמשך התגלה שהוא גם רעיל וגורם לקטרט ואף למוות ולכן ה- FDA אסר את שימושו אולם כעת התגלה שמינון נמוך של התרופה או אותו מינון שנעטף בגלולות שחרור מושהה נמצא יעיל מאוד בריפוי מהשורש של מחלת סוכרת מסוג 2 ומחלת כבד שומנית לא אלכוהולית.

המדענים ערכו 2 מחקרים בעכברים:

במחקר ראשון- 

נעשה שימוש בגירסה עדינה יותר של התרופה הנ"ל שמיועדת לפעול רק בכבד והתגלה שהתרופה משיבה את הרגישות לאניסולין ומעודדת שריפת שומנים

במחקר שני-

נעשה שימוש בגירסה המקורית אך עטפו את החומר הרעיל בגלולות שהמיסו את החומר בטכנולוגיה של שחרור מושהה. במחקר זה הושגו תוצאות מצוינות יותר. העכברים הולעטו בבמשך 24 שעות במזון עתיר שומן ולאחר שקיבלו את הגלולות רמת הליפידים/שומנים שלהם פחתה ב- 90% !!

 

ב-2 המחקרים כאמור, התגלה שהתרופה מרפאה מהשורש את מחלות הכבד והסוכרת:

במחלות כבד- התרופה מפחיתה את הצטברות השומן ומתקנת את המטבוליזם הפגום בכבד. כך, ריפאה התרופה מחלת כבד מסוג nonalcoholic fatty liver disease  או בקיצור NAFLD שבמידה ואינה מטופלת עשויה לגרום לשחמת הכבד ואף בהמשך לסרטן הכבד.

במחלת סוכרת- התרופה ביטלה את העמידות לאינסולין שמתרחשת במחלת סוכרת מסוג 2 והחזירה את הרגישות לאינסולין.

המדענים מתכננים להמשיך ולבצע ניסויים בבע"ח ובשלב מאוחר יותר לבדוק את יעילות התרופה בבני אדם.

ממצאי המחקר פורסמו online ביום 26.2.15 במגזין science

הידען

Telegraph

HealthCanal

Yale News

Diabetes.co.uk

Zee News

מקורות
רשתות חברתיותדלג על רשתות חברתיות
עבור לתוכן העמוד