בר שפותדלג על בר שפות
בר עליוןדלג על בר עליון
0 מחקרים באתר
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הוכחה גנטית כי התעמלות מורידה סיכון לדיכאון

מופיע גם בקטגוריות: 
23/01/2019
עורך המאמר: מחקרים
2822

הוכחה גנטית כי התעמלות מורידה סיכון לדיכאון


במחקר שהתפרסם לפני שבועיים בעיתון JAMA Psychiatry מצאו קבוצת חוקרים בקרב 600,000  אנשים קשר ברור לכך שפעילות גופנית מורידה את הסיכון לדיכאון. יותר מכך, המחקר מצביע כי חוסר עיסוק בפעילות גופנית מזיק יותר מעישון.


ממצאי המחקר מציעים למעשה הוכחה ברורה לשאלות ומחקרים רבים בנושא שנערכו בעבר "האם פעילות גופנית מונעת דיכאון או האם דיכאון מוביל לירידה בפעילות גופנית"? 


קבוצת החוקרים מקליבלנד ארה"ב בראשות Karmel Choi , בשונה מעבר, בדקה נתונים גנטיים לצד דיווחים עדכניים על עיסוק בפעילות גופנית של למעלה מ -600,000 אנשים מבוגרים הרשומים במאגר גנומי עולמי. החוקרים בחנו גם היסטוריה רפואית של משתתפים לגבי דיכאון ותסמיני דיכאון, את רמת הפעילות הגופנית של משתתפי המחקר באמצעות מעקב ודיווח עצמי. 


בהשוואת המידע, החוקרים זיהו מספר ווריאנטים גנטיים הקשורים לסיכוי של אדם לעסוק בפעילות גופנית, ושל אחרים הקשורים לסיכוי לפתח דיכאון.


המחקר מצא קשר ברור בין אנשים בעלי סמנים גנטיים הקשורים לסיכוי גבוה יותר לעסוק בפעילות גופנית וסיכון נמוך לפתח דיכאון. לא נמצא קשר הפוך בין אנשים עם סמנים גנטיים לדיכאון ואי עיסוק בפעילות גופנית. כלומר פעילות גופנית יכולה להגן מפני דיכאון, אבל דיכאון אינו מטבעו מעלה או מוריד את העיסוק ברמת פעילות גופנית.


זיהוי תבניות גנטיות הוא צעד אחד להבנת התנהגות של האדם או כיצד הדיכאון עלול להשפיע עליו. 

ממצאי המחקר פורסמו ביום 23.1.2019 במגזין JAMA Psychiatry

PubMed

Psychology Today

מקורות
רשתות חברתיותדלג על רשתות חברתיות
עבור לתוכן העמוד