בר שפותדלג על בר שפות
בר עליוןדלג על בר עליון
0 מחקרים באתר
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מחקר שנערך בהונג קונג : חולי קורונה שנרפאים סובלים מנזק בלתי הפיך

מופיע גם בקטגוריות: 
13/03/2020
634

מחקר : חולי קורונה שנרפאים סובלים מנזק בלתי הפיך הנובע מניוון והצטלקות בבועיות הריאה

במחקר שנערך ע"י הרשויות בהונג קונג ב- Disease Centre at Princess Margaret Hospital בראשות ד"ר Tsang Tak-yin שבו עקבו אחרי 12 חולי קורונה, התגלה שאצל 2/3 אנשים ירד תפקוד הריאות ב- 20% - 30%. לדברי עורכי המחקר שהם מתנשמים במידה והם הולכים מעט יותר מהר.

למרות שעדיין מוקדם לקבוע ממצאים, התגלה שאצל 9 מאלו שהחלימו ניזוקו ברמה מסוימת בריאות.

לדברי מומחים, הנזק נגרם כתוצאה מכך שהריאות מתפקדות כמו ספוג. בעת דלקת ריאות קשה חלק מבועיות הריאה חדלות לתפקד למרות הריפוי.

חשוב לציין שיש רמות פגיעה שונות. אצל חלק מהחולים הגוף מצליח לשקם חלק מהבועיות שנפגעו אך בחלק מהמקרים הבועיות פשוט חדלות לתפקד והתוצאה הינה תפקוד חלקי של הריאות.

במחלת הסארס שפגעה אף היא בתאי הריאות חשבו שנטילת סטרואידים תסייע אך התגלה שהם לא הועילו והפיתרון היחידי לאלו שהחלימו אך הריאות שלהם נפגעו הינו או להשלים עם המצב או במקרים חמורים לשקול השתלת ריאות.

בנתיחה שלאחר המוות שבוצעה בגופת מבוגר בן 85 שנפטר מהקורונה לימדה שהריאות נפגעו בצורה חמורה ביותר.

ד"ר Keith Mortman מ- George Washington University Hospital הראה בתצלום וידאו שנגרם נזק רב לחולה בן 59 בריא למעט לחץ דם גבוה, שלקה בקורונה.

לדברי Peng Zhiyong מנהל יחידת החירום בבית החולים ב- Wuhan הנגיף הינו שילוב של סארס ואיידס בכך שהוא תוקף גם את הריאות וגם את מערכת החיסון.

ישראל היום

businessinsider

South China Morning Post

Mirror.co.uk

CNN

 

מקורות
רשתות חברתיותדלג על רשתות חברתיות
עבור לתוכן העמוד