בר שפותדלג על בר שפות
בר עליוןדלג על בר עליון
0 מחקרים באתר
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מדענים גילו בנרקיסים מרכיב התוקף את סרטן המוח

מופיע גם בקטגוריות: 
12/11/2010
1958

בעודם מחפשים דרכים חדשות לטפל באופן אגרסיבי בסרטן המוח, צוות בינלאומי של מדענים "גילו" את הנרקיס.

מדענים גילו בנרקיסים מרכיב התוקף את סרטן המוח

 

מרכיב טבעי המצוי בפקעות נרקיסים, עשוי לטפל בעוצמה נגד סרטן המוח

בעודם מחפשים דרכים חדשות לטפל באופן אגרסיבי בסרטן המוח, צוות בינלאומי של מדענים "גילו" את הנרקיס. מאמר אודות מחקר חדש שפורסם בכתב העת FASEB (http://www.fasebj.org) מעלה תקווה שמרכיב טבעי הנמצוי בפקעות נרקיסים, הקרוי narciclasine, עשוי לטפל בעוצמה נגד צורות אגרסיביות של סרטן המוח.

"אנו מתכננים להפנות נגזרת של narciclasine לניסויים קליניים אונקולוגיים בתוך 4 עד 5 שנים, על מנת לסייע לחולים בסרטן המוח, כולל גליומה, כמו גם גרורות של סרטן המוח", אמר ד"ר רוברט קיס, מחבר שותף מן המעבדה לטוקסולוגיה במכון לרוקחות של אוניברסיטת Université-Libre-de-Bruxelles בבריסל, בלגיה. "אנו מקווים ש- narciclasineיינתן לחולים בסרטן המוח בנוסף לטיפולים הקונבנציונליים".

לצורך גילוי החומר, קיס ועמיתיו השתמשו בבטכניקות בסיוע מחשב לזיהוי מטרות עבור narciclasine בתאים סרטניים. המועמד הפוטנציאלי החזק ביותר היה גורם ההארכה eEF1A. לאחר מכן החוקרים השתילו תאי מלנומה אנושית גרורתית למוחות של עכברים שעברו שינוי גנטי. התוצאות הראו שהעכברים שרדו משמעותית זמן ארוך יותר כאשר הם טופלו ב- narciclasine לעומת אלו שלא טופלו. החוקרים מאמינים ש- narciclasine בולם באופן סלקטיבי את השגשוג של תאים סרטניים אגרסיביים מאוד, בעוד הם נמנעים מפעולה על תאים נורמליים. ניתן יהיה להשתמש ב- narciclasine בעתיד הקרוב לשם מלחמה בסרטן המוח, כולל גליומות, ומלנומות גרורתיות.

"החוקרים חיפשו בפינות מוזרות טיפולים יעילים בסרטן במשך שנים, והנה הם מצאו טיפול כזה בנרקיסים", אמר ד"ר ג'רלד וייסמן, העורך הראשי של כתב העת FASEB. "זה אומר שהכימיה הרפואית המודרנית יכולה להפיק חומרים כימיים חדשים ממה שגדל אצלנו בגינה".

 

http://www.cancerhelp.org.il/n.....ain-Cancer

 

http://timesofindia.indiatimes.....858950.cms

 

 

 

מקורות
רשתות חברתיותדלג על רשתות חברתיות
עבור לתוכן העמוד