בר שפותדלג על בר שפות
0 מחקרים באתר
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

פיתוח מדעי בארה"ב: עכבר ששני הוריו זכרים

מופיע גם בקטגוריות: 
12/12/2010
909

פיתוח מדעי בארה"ב: עכבר ששני הוריו זכרים

מאת: מערכת וואלה! חדשות

יום חמישי, 9 בדצמבר 2010, 10:42

החוקרים מטקסס מסבירים כי הפיתוח עשוי לסייע להצלת מינים נכחדים בעולם, ובעתיד ייתכן שאף ניתן יהיה לסייע באמצעותו לזוגות חד-מיניים אנושיים להעמיד צאצאים ביולוגיים משותפים

תגיות: עכברים,גנטיקה,הנדסה גנטית

 

שימוש בטכניקה הזו אצל בני אדם עדיין מצריך "פיתוחים משמעותיים" (צילום: ShutterStock)

מדענים בארצות הברית השתמשו בטכנולוגיית תאי גזע עובריים כדי ליצור עכברים ששני הוריהם זכרים. החוקרים מסבירים כי הפיתוח הזה עשוי לסייע להצלת מינים נכחדים בעולם, ובעתיד ייתכן שאף ניתן יהיה לסייע באמצעותו לזוגות חד-מיניים אנושיים להעמיד צאצאים ביולוגיים משותפים.

 

לפי המחקר שפורסם אתמול (רביעי) בכתב העת המדעי "הביולוגיה של הרבייה", המדענים ממכון אנדרסון לחקר הסרטן בטקסס הצליחו לתמרן באמצעות הנדסה גנטית תאי גזע עובריים של עכברים זכרים, כך שכרומוזום ה-Y שלהם, הקובע את זכריותם, ייעלם והם ייוותרו רק עם כרומוזום X.

 

תאים אלו הוחדרו לרחם של עכבריות פונדקאיות, והתפתחו מהם עוברים ממין נקבה, הנושאים רק כרומוזום X אחד, מהאב. לאחר שנולדו ובגרו, זיווגו אותם עם עכברים זכרים רגילים. צאצאיהם של "זוגות" אלו נושאים מטען גנטי של שני האבות שלהם.

 

לדברי המדענים, בעזרת פיתוחים נוספים של הטכניקה הזו, "ניתן יהיה גם ליצור תא זרע מתורמת נקבה, ולייצר הריון בעזרת שתי אמהות". עם זאת, לדבריהם, שימוש בטכניקה הזו אצל בני אדם עדיין מצריך "פיתוחים משמעותיים".

 

http://news.walla.co.il/?w=/15/1765783

http://dailycaller.com/2010/12.....o-fathers/

http://online.wsj.com/article/.....20012.html

http://online.wsj.com/article/.....20012.html

http://www.iba.org.il/bet/?ent.....p;type=286

מקורות
רשתות חברתיותדלג על רשתות חברתיות
עבור לתוכן העמוד