בר שפותדלג על בר שפות
בר עליוןדלג על בר עליון
0 מחקרים באתר
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הושק תחליף עור חדשני לנפגעי כוויות חמורות המבוסס על מוצר ביולוגי המבוסס על חלבון הקולגן

מופיע גם בקטגוריות: 
21/12/2010
2124

הושק תחליף עור חדשני לנפגעי כוויות חמורות

 

ד"ר חאייק במהלך אחד הניתוחים [צילום: יחידת הצילום, המרכז הרפואי שיבא.]

שלושה ניתוחי עור מוצלחים ביחידה לכירורגיה פלסטית המוצר, המבוסס על החומר הטבעי קולגן, משפר את שיקום העור מבחינה פונקציונלית ואסתטית כיום תחליפי עור מלאכותיים אינם קיימים בארץ, ולמרבית נפגעי הכוויות לא מוצע פתרון

 

▪ ▪ ▪

שלושה ניתוחי השתלת עור מוצלחים בוצעו ביומיים האחרונים ביחידה לכירורגיה פלסטית בשיבא, וסייעו לשיקומם המהיר של גבר שנפגע בתאונת דרכים ושתי נשים שעברו הסרת גידול סרטני.

 

במסגרת הניתוחים נעשה שימוש לראשונה בארץ בתחליף העור החדש מטרידרם, המאפשר השתלה מהירה בעלת אחוזי יעילות גבוהים.

 

כיום אין בנמצא בארץ תחליפי עור מלאכותיים, ורוב המטופלים הזקוקים להשתלת עור נותרים בלא פתרון. ישנה אפשרות להשתלת עור אמיתי קפוא מבנק העור, אך שתל זה נדחה ברוב המקרים.

 

התחליף המלאכותי מטרידרם, מאפשר פרוצדורה כירורגית מהירה ויעילה בשלב אחד בלבד. מדובר במוצר ביולוגי המבוסס על החלבון קולגן, אשר משמש כבסיס לצמיחת רקמת עור חדשה.

 

השתלת התחליף באיבר שנכווה באופן חמור משיבה לאיבר את כושר הגמישות ויכולת התפקוד, וכן תורמת לשיקום האסתטי - העור משתקם במהירות, ולאחר מספר חודשים כמעט ולא ניתן לזהות שמדובר באיבר שנכווה.

 

"ללא שימוש בתכשיר החדש, המטופלים היו נאלצים לעבור מספר רב של פרוצדורות מיקרוכירורגיות מורכבות", אמר ד"ר יוסי חייק, מנהל יחידת הכוויות בשיבא, שביצע את הניתוחים בהנחייתו של ד"ר לארס פיטר קאמולס האוסטרי - המומחה המוביל בעולם לניתוחים בטכניקה זו. ד"ר חייק ציין כי כיום, תחליפי עור מלאכותיים אינם כלולים בסל הבריאות, לכן לא ניתן לבצע ניתוחים ושחזורים ברמת יעילות גבוהה, עם תוצאות טובות יותר, לנפגעי כוויות חמורות וטראומה

 

http://www.news1.co.il/Archive.....26-00.html

 

 

מקורות
רשתות חברתיותדלג על רשתות חברתיות
עבור לתוכן העמוד