בר שפותדלג על בר שפות
בר עליוןדלג על בר עליון
0 מחקרים באתר
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מיקרוכירורגיה: עור מאמת היד סייע בשחזור הפה

מופיע גם בקטגוריות: 
29/05/2011
3310

מיקרוכירורגיה: עור מאמת היד סייע בשחזור הפה

הגידול הסרטני הנדיר בתוך החיך, הוסר בניתוח ויצר חור ענק בתוך חלל הפה. המנתחים סתמו את החור בעזרת עור שנלקח מאמת היד.

פרסום ראשון: 16/05/11, 17:40אורנית עצר

 

הצוות המתנח

צילום: אלי דדון

גילה תושבת הצפון לא הבינה מאיפה נפלה עליה הצרה הזאת. הבליטה הקטנה בחיך התגלתה לאחר בדיקות מקיפות כגידול סרטני מאיים, מה שחייב בדחיפות ניתוח להסרת הגידול בתוך הפה.

 

"הגידול התמקם במקום בעייתי ומורכב בתוך חלל הפה מסבירה ד"ר אילנה דואק מנהלת המחלקה לניתוחי ראש וצוואר וא.א.ג בבית החולים כרמל.

 

דבר ראשון היינו חייבים מיד לנתח ולהוציא את הגידול, ובנוסף להסיר גם את כל השוליים מסביב כדי להיות בטוחים שהסרנו באמת את כל הגידול", אומרת ד"ר ד"ר דואק. ואכן אחרי כ 5 שעות מאומצות בחדר ניתוח הצליחה ד"ר דואק להסיר את הגידול בהצלחה.

 

ואחרי שהמנתחים של כרמל פותרים את בעיית הגידול מגיעה מיד בעיית ההמשך השניה.

 

"כתוצאה מהסרת הגידול והשוליים שלו, נוצר בתוך חלל הפה חור ענק שבעצם מותיר חלל גדול ופתוח בין הפה לאף ולמערכת הנשימה העליונה, מסביר ד"ר אהרון אמיר מומחה המיקרוכירורגיה מבית החולים כרמל שניתח את גילה. במקרה כזה החולה לא יכול לאכול לדבר ובקושי הוא יכול לחיות ואנחנו המיקרוכרורגים צריכים לתת את הפתרון".

 

כדי לסתום את החור הענק שנוצר בחלל הפה לקח ד"ר אמיר חתיכת ריקמה של עור ושומן מאזור האמה ביד של גילה, והפך אותו לסוג של מתלה עור מקופל תוך שהוא תופר אותו בעדינות ודיוק מירביים, לתוך החיך ובעצם סתם את החור.

 

הניתוח המורכב כשרובו נעשה תחת מיקרוסקופ מיוחד, נמשך יותר מ 6 שעות רק בחלק המיקרוכרורגי שלו, כשכל הניתוח בפה של גילה אורך יותר מ 10 שעות רצופות.

 

"ניתוחי המיקרוכרורגיה הם ניתוחים עדינים מורכבים ומסובכים אבל מאוד קריטיים לחולה", אמר פרופ' ירון הר שי מנהל היחידה לכירורגיה פלסטית בכרמל. את ניתוחי המיקרוכרורגיה מוביל מעכשיו בכרמל הרכש החדש מבית החולים איכילוב בתל אביב ד"ר אהרון אמיר.

 

במיקרוכרורגיה אנחנו מבצעים ניתוחים מורכבים באזור הראש והצוואר,שיחזורים של הלשון, אנחנו עושים שיחזורי שד בתכניקות חדשות כאשר אנחנו לוקחים עור מדופן הבטן ומשחזרים אותו מחדש כשד, שחזורים מורכבים באזור האף והאוזניים ובעצם בכל מקום בו נדרשת עבודת ניתוח עדינה ומדוייקת אנחנו שם מסביר ד"ר אמיר.

 

עבודת המיקרוכרוגיה מצריכה מיקרוסקופים וציוד רפואי עדין ומשוכלל, חיבור מדויק של כלי דם עורק לעורק ווריד לוריד, חיבור רקמות מורכב של שרירים וכלי דם כשהכל דורש שעות של עבודה עדינה של תפירות וחיבורים בטווחים של מלימטרים בודדים.

 

"הניתוח של גילה הסתיים בהצלחה מעדכן ד"ר אמיר, גילה כבר יכולה עכשיו לאכול, לנשום דרך האף כמו שצריך, וגם יכולת הדיבור חזרה לה. גילה עכשיו באימוני דיבור סופיים אצל קלינאית תקשורת והיא מתקדמת מאוד יפה", אומר ד"ר אמיר.

 

"עד היום תושבי הצפון היו צריכים לחפש מומחים ממרכז הארץ לטובת ניתוחי מיקרוכרורגיה מורכבים אומר פרופ' ירון הר שי. מעכשיו אנחנו מביאים בשורה והקלה לתושבי הצפון ואת השירות והניתוחים המיקרוכרורגיים המורכבים האלו יהיה אפשר לבצע מעכשיו גם בבית החולים כרמל".

 

http://www.inn.co.il/News/News.....spx/219776

מקורות
רשתות חברתיותדלג על רשתות חברתיות
עבור לתוכן העמוד