בר שפותדלג על בר שפות
בר עליוןדלג על בר עליון
0 מחקרים באתר
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ארגון הבריאות העולמי: קרינה סלולרית עשויה לגרום לסרטן במוח

מופיע גם בקטגוריות: 
6/06/2011
1760

ארגון הבריאות העולמי: קרינה סלולרית עשויה לגרום לסרטן במוח

זוהי הפעם הראשונה שסוכנות שעובדת בשיתוף עם הארגון בדקה מחקרים קודמים וקבעה כי "יש ראיות לסיכון מוגבר לסרטן מוח" בעקבות שימוש בטלפונים סלולרים; החשיפה ממכשירים ניידים גדולה יותר מזו שנגרמת מאנטנות סלולריות

בלומברג

31.05.11, 21:43

4 תגובות

 

שדות קרינה אלקטרומגנטיים מטלפונים סלולרים עשויים לגרום לסרטן בבני אדם, כך מסרה סוכנות של ארגון הבריאות העולמי היום (ג') לאחר שנבדקו מחקרים רבים שנערכו בנושא.

 

חשיפה ממכשירים סלולרים גדולה אפילו מזו של אנטנות סלולריות ותחנות סלולריות, אמר ד"ר רוברט באאן, המדען הראשי של הסוכנות הבינלאומית לחקר הסרטן לבלומברג. שדות קרינה אלקטרומגנטיים הם גורם אפשרי לסרטן, כך לפי הסוכנות, אשר מעריכה גורמים מסרטנים ומוציאה הנחיות למדינות.

 

"יש ראיות לסיכון מוגבר לסרטן מוח", אמר קורט סטרייף, מהסוכנות הבינלאומית. "אמנם נכון לעכשיו זה עדיין לא חד משמעי שהשימוש בטלפונים סלולרים אכן גורם לסרטן", אמר לבלומברג.

 

זוהי הפעם הראשונה שסוכנות שעובדת בשיתוף עם ארגון הבריאות העולמי בדקה מחקרים קודמים על שדות קרינה אלקטרומגנטיים והוציאה הנחייה ברורה, כך מסרה דוברת הסוכנות הבינלאומית למחקר הסרטן.

 

מאז שנות ה-90 המאוחרות היה קיים חשש שטלפונים סלולרים עשויים לפגוע בבריאות המשתמשים, מסר ארגון הבריאות העולמי. ועדת התקשורת הפדראלית בארה"ב מסרה שמכשירים עם שיעור ספיגה ספציפי, כמות הקרינה שנספגת על ידי הגוף, אשר עומדים בתקנים הם בטוחים לשימוש.

 

"אם משתמשים בטלפונים הסלולרים לשליחת הודעות SMS, או אם משתמשים בדיבוריות, אפשר להוריד את רמת החשיפה", אמר סטרייף.

 http://www.calcalist.co.il/int.....25,00.html

מקורות
רשתות חברתיותדלג על רשתות חברתיות
עבור לתוכן העמוד