בר שפותדלג על בר שפות
בר עליוןדלג על בר עליון
0 מחקרים באתר
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

חוקרים ריפאו סרטן ערמונית בעכברים באמצעות חיסון אנושי

23/06/2011
2595

יפעת גדות News1.co.il

חוקרים ריפאו סרטן ערמונית בעכברים באמצעות חיסון אנושי

 

סוגי מחלה אלימים [צילום: יחצ]

ה-FDA: תרופות לטיפול בערמונית מעלות הסיכון לסרטן

יפעת גדות

ה-FDA מעדכן את תוויות האזהרה של קבוצת תרופות, כולל של אבודרט ופרוסקר, המשמשות לכיווץ בלוטת הערמונית * התרופות קשורות לסיכון גבוה יותר לסרטן ערמונית קשה במיוחד

לרשימה המלאה

האם סטטינים יורידו את הסיכון לסרטן ערמונית?

הליכה מהירה למלחמה בסרטן ערמונית

השיטה החדשנית לטיפול בסרטן מעודדת את מערכת החיסון להיפטר בעצמה מסרטן הערמונית מבלי להסתייע בכימותרפיה רעילה ובטיפולי הקרנה

 

▪ ▪ ▪

חוקרים של Mayo Clinic, בשיתוף עם עמיתיהם מבריטניה, ריפאו סרטן ערמונית מבוסס היטב בעכברים בעזרת חיסון אנושי - ללא תופעות לוואי נראות לעין.

 

השיטה החדשנית לטיפול בסרטן מעודדת את מערכת החיסון להיפטר בעצמה מסרטן הערמונית מבלי להסתייע בכימותרפיה רעילה ובטיפולי הקרנה. טיפולים שיבוצעו לפי מודל זה עשויים לסייע בעתיד לבני-אדם לחיות ללא גידולים, ועם פחות תופעות לוואי מאשר בטיפולים הקיימים.

 

"אנו מקווים שהשיטה החדשה תסייע להתגבר על כמה מהמכשולים המרכזיים בהם אנו נתקלים בחקר הטיפולים האימונותרפיים בסרטן", אמר ד"ר ריצ'רד ווייל, אימונולוג של Mayo Clinic והמחבר הראשי של המחקר. תחילת הניסויים הרפואיים צפויה תוך שנתיים.

 

המחקר של Mayo באימונותרפיה, אותו הוביל ד"ר ווייל, העלה ממצאים מבטיחים בכל הקשור לטיפול בסרטן הערמונית ובמלנומה. הטיפול עשוי להתגלות כיעיל גם עבור סוגים אלימים רבים נוספים של סרטן, דוגמת סרטן הריאות, סרטן המוח וסרטן הלבלב.

 

תגובה רבת-עוצמה

 

ממצאי המחקר הראו כי בעכברים לא התגלו סימנים למחלות אוטו-אימוניות. תאי-T של העכברים תקפו רק תאי ערמונית סרטניים, והותירו את הרקמות הבריאות ללא פגע.

 

כדי לפתח את השיטה החדשה, הרכיבו המדענים קטעים של קוד גנטי מרקמות ערמונית בריאות של בני אדם בספרייה משלימה של דנ"א. קטעים אלה של דנ"א הוחדרו לאחר מכן לנחיל של וירוסים משלפוחית השתן, שגודלו בתרבית והוחדרו לאחר מכן פעם נוספת לעכברי המעבדה כחיסון, בסדרה של עירויים.

 

הפיתוח של ספריות דנ"א מקיפות מרקמות ערמונית בריאות של בני אדם הוא המפתח להצלחה באימונותרפיה. לכל הזיהומים, האלרגנים והרקמות, ובכלל זה גידולים, טביעה ייחודית שמכונה נוגדן - תווית מולקולרית של חלבון שמפעילה תגובה במערכת החיסון של הגוף. ד"ר ווייל הפעיל את נוגדני החיסון האנושיים לסרטן הערמונית באמצעות וירוסי VSV שעברו מוטציה כדי לערוך מתקפה כוללת של תאי T של העכברים. לאחר שנחשפו לווירוסים שעברו מוצטיה, זיהו מערכות החיסון של בעלי החיים את הנוגדנים שבוטאו בווירוסים והפיקו תגובה חיסונית רבת-עוצמה שתקפה את הגידולים בערמונית.

 

"איש אינו יודע בוודאות כמה נוגדנים יכולים להפעיל את מערכת החיסון כדי לתקוף תאים סרטניים", אמר ד"ר ווייל. "באמצעות ביטוי של כל החלבונים בווירוסים בעלי יכולות חיסוניות גבוהות, הגברנו את הנראות של הנוגדנים למערכת החיסון. כעת סבורה מערכת החיסון שמדובר במתקפה של וירוסים, ופועלת כנגד הסרטן בעקבות החשיפה לנוגדנים".

 

ניסיונות קודמים להפעיל את מערכת החיסון נגד סרטן הערמונית וגידולים סרטניים מסוגים נוספים לא צלחו, במידה רבה בשל חוסר יכולתם של החוקרים לבודד אוסף מספיק מגוון ורב-עוצמה של נוגדנים בתאי הגידול. בשל כך עברו הגידולים לעתים קרובות מוטציה ושבו להתבסס למרות הפעולה של מערכת החיסון של הגוף. השימוש בווירוסים כמצע לספריות דנ"א סייע להתגבר על הקשיים הכרוכים בבידוד הנוגדנים בתאי הגידול והעניק למערכת החיסון תמונה מלאה יותר ביחס לסרטן שפלש.

 

המקור:

http://www.news1.co.il/Archive.....48-00.html

 

מקורות נוספים:

http://www.healthjockey.com/20.....s-in-mice/

http://www.huffingtonpost.com/.....81789.html

http://www.cbsnews.com/8301-50.....91704.html

 

מקורות
רשתות חברתיותדלג על רשתות חברתיות
עבור לתוכן העמוד