בר שפותדלג על בר שפות
בר עליוןדלג על בר עליון
0 מחקרים באתר
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

שילוב של בדיקות RECAF עם CA125 יכול לשמש לאיבחון סרטן השחלה

מופיע גם בקטגוריות: 
23/06/2011
3463

שילוב של בדיקות RECAF עם CA125 יכול לשמש לאיבחון סרטן השחלה

באדיבות איה — עודכן לאחרונה 13/06/2011 08:15

חברת BioCurex הכריזה היום על פירסום מאמר בשם: 'שילוב של CA125 ו-RECAF biomarkers לאיבחון מוקדם של סרטן השחלה' במגזין מדעי המתמחה בסממנים לאיבחון סרטן.

 

סרטן השחלה נקרא 'הרוצח השקט' מכיוון שלרוב החולות בו אין סיפטומים עד שהגידול לא נעשה גדול ביותר וכבר התפשט. רוב החולות מאובחנות בשלב מתקדם של המחלה (שלב 3 או ארבע), ובשלבים אלו רק פחות מ-20% יכולות להבריא, מה שהופך את סרטן השחלה לסיבת התמותה הקשורה בסרטן הרביעית בשכיחותה בקרב נשים.

מצד שני, כאשר הוא מאובחן בשלבים ראשוניים (שלב ראשון ושני), ב-90% מהמקרים ניתן להחלים מסרטן השחלה. לכן, פיתוח של כלים לבדיקות לאיבחון מוקדם של סרטן השחלה הוא המפתח להורדת שיעור התמותה מהמחלה. הבעיה הגדולה בפיתוח כלים שכאלו היא שמספר האיבחונים החיוביים השגויים עולה במקרים רבים על מספר האיבחונים הנכונים. מיון איבחונים חיוביים שגויים אלו הוא הליך מאוד יקר ולכן כלי איבחוני טוב צריך לא רק לזהות כמה שיותר מקרים של שלב מוקדם של הסרטן אלא גם להיות בר שיעור נמוך של איבחונים שגויים.

המאמר מראה כי שילוב הבדיקות RECAF + CA125 מזהה שלושת רבעי מקרי סרטן השחלה בשלבים ראשון ושני ללא איבחונים חיוביים שגויים, ובכך מספק בפעם הראשונה בדיקת דם שבאפשרותה לאבחן סרטן השחלה. יש לציין כי בעוד בארצות הברית רק 22,000 נשים מאובחנות כחולות במחלה זו מדי שנה, מספר הנשים אשר נבדקות לאיבחון המחלה באופן תקופתי הוא גבוה מאוד.

בנוסף לתוצאות שהתקבלו בשלבים מוקדמים, המאמר גם מראה כי שימוש בשילוב הבדיקות על מטופלות בשלבים מתקדמים של המחלה (שלב שלישי ורביעי) – השלבים בהם כיום רוב החולות מאובחנות – מביא לזיהוי של 88% ממקרי הסרטן, שוב, ללא איבחונים חיוביים שגויים. זה חשוב ביותר מכיוון ששני גופים, ה-American College of Obstetricians וה-Society of Gynecologic Oncologists פירסמו המלצות למטופלות לפנות לאונקולוג גניקולוגי כאשר קיימים סממנים לממאירות. התוצאה הכירורגית היא טובה יותר כאשר המנתח הוא מומחה, ולכן הידיעה אם המטופלת סובלת מסרטן לפני הניתוח היא חשובה ביותר. בדיקה משולבת אשר אושרה על ידי מנהל התרופות והמזון האמריקני מוצעת על ידי שתי חברות: Vermillion ו-Quest Diagnostics, ועלותה 650 דולרים.

אחד מהכותבים העמיתים במאמר העיר: "אני סבור כי מדובר בדבר משכנע המתועד היטב בספרות המקצועית". כותב אחר הוסיף: "המאמר מציג נתונים מעניינים אודות סממנים לגידול סרטן השחלה. היעדרן של הבדיקות החיוביות השגויות הוא מרשים, וההליך המוצע יכול לשפר גם את המעקב וגם את האיבחון של מחלה זו. תענוג לקבל מידע זה"

 

http://www.cancerhelp.org.il/n.....95d75dc5d4

מקורות
רשתות חברתיותדלג על רשתות חברתיות
עבור לתוכן העמוד