בר שפותדלג על בר שפות
בר עליוןדלג על בר עליון
0 מחקרים באתר
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

אושרה למחקר קליני תרופה לשיפור העברת תרופות לסובלים מגרורות במוח

מופיע גם בקטגוריות: 
28/06/2011
2076

אושרה למחקר קליני תרופה לשיפור העברת תרופות לסובלים מגרורות במוח

באדיבות איה — עודכן לאחרונה 27/06/2011 13:42

חברת to-BBB ההולנדית הכריזה כי קיבלה אישור להתחיל לטפל בחולים הסובלים מגרורות במוח באמצעות המוצר המוביל שלה, 2B3-101, במחקר קליני משלבים ראשון ושני.

 

על פי בעלת החברה, G-Technology, to-BBB מפתחת את התרכובת העיקרית שלה 2B3-101 – ליפוזומים מסוג doxorubicin המיועד לטיפול במוח. ליפוזומים אלו מצופים בגלוטטיון אנדוגני נוגד חימצון בקצוות הפוליאתילן גליקול, על מנת לשפר באופן בטוח את העברת התרופה אל המוח. 2B3-101 הראתה צימצום של גדילת גידולי מוח במחקרים מתחילים במכון ההולנדי לחקר הסרטן. מנות קליניות של 2B3-101 הופקו על ידי החברה השותפה TTY Biopharm ומבחני בטיחות פרה-קליניים הושלמו כבר בשנת 2010.

To-BBB מוכנה כעת להתחיל בגיוס כארבעים מטופלים לשלב הראשון והשני של המחקר הקליני. המחקר יבוצע במוסדות NKI-AVL, VUmc וב-LUMC, כולם ממוקמים בהולנד. המחקר ינוהל על ידי איגוד המחקר הקליני אס.אמ.אס אונקולוגיה.

נקודות הבדיקה העיקריות של המחקר הן בטיחות, סיבולת והגדרת המנה המקסימלית המתקבלת (MTD). נקודות משניות כוללות הגדרת הפרופיל ה- pharmacokineticשל התרכובת, כמו גם הערכה ראשונית של יעילותה בקרב נשים הסובלות מגרורות במוח עקב סרטן השד. בעוד טיפולים חדשים מעלים את ההצלחה בטיפול בגרורות של סרטן השד, גרורות המגיעות אל המוח הן עדיין בעיה הולכת וגדלה בקרב חולים אלו.

"אנו שמחים לחקור את 2B3-101 ולבחון האם התרכובת משפרת העברה של תרופות ויכולה להביא לדרכי טיפול בטוחות ויעילות יותר בעבור חולים הסובלים מגרורות במוח", אמר דוקטור דיאטה ברנדסמה, החוקר הראשי במחקר זה.

"במבדקים עם 2B3-101 במטופלים אנו מקווים לאשר את היעילות החיובית והסבילות כלפי התרכובת שמצאנו במחקרים המקדימים", אמר דוקטור וורנר גלאדינס, ראש מחלקת האופרציה הקלינית בחברת to-BBB. "יתר על כן, מחקר קליני זה תומך במאמצים שלנו ושל G Technology לטפל בחולים הסובלים ממחלות מוח"

סרטן המוח משפיע על יותר מ-400,000 מטופלים ברחבי אירופה וארצות הברית מידי שנה. האפשרויות הטיפוליות בעבור מחלה הרסנית זו הן מוגבלות, ובאופן קליני הפרגנוזות הן בדרך כלל שליליות. ה- Neuroprotective Blood Brain Barrier (BBB) מגביל את העברתן של תרופות אנטי סרטניות רבות לגידולים אשר במוח, במיוחד לגרורות מיקרוסקופיות וניצני גידולים פולשניים.

 

http://www.cancerhelp.org.il/n.....15de5d55d7

מקורות
רשתות חברתיותדלג על רשתות חברתיות
עבור לתוכן העמוד