בר שפותדלג על בר שפות
בר עליוןדלג על בר עליון
0 מחקרים באתר
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

"קצף ברגליים"- על טיפול בורידים בולטים ברגליים

מופיע גם בקטגוריות: 
3/07/2011
1545

 

"קצף ברגליים"- על טיפול בורידים בולטים ברגליים

 

14.08.08

מהי תופעת ורידים (דליות) ברגליים? הזוית האסתטית והרפואית. סקירה של שיטות טיפול להעלמתם. יתרונו של טיפול בהזרקות קצף

 

הקיץ בעיצומו, החום עולה, החצאיות והמכנסיים הקצרים יורדים מהמדף העליון וחושפים את רגלינו לשמש החמימה. אך לרבים, הרגלים החשופות יוצרות גם בעיה אסתטית: את רגלינו מעטרים ורידים בולטים, בצבעים כחולים ואדומים ומשווים לרגל מראה של מפה טופוגרפית.

ורידים שטחיים או בולטים ברגלים היא בעיה שכיחה, בעיקר בקרב נשים. מלבד הבעיה האסתטית בה ניתן לטפל, לעיתים הבעיה יכולה לחרוג מן התחום האסתטי ולטמון בחובה גם סכנות רפואיות עתידיות.

 

דר' ראבי עיסאם , מומחה לכירורגיה כללית וכלי דם, מ'כללית אסתטיקה' משרטט לנו כמה קווים על הקווים ברגלים:

מחלת ורידים שטחיים בגפיים היא בעיה שכיחה בעיקר בקרב נשים. הליקוי מתבטא בהופעת ורידים בולטים בצורת נימים או דליות גדולות, או שניהם גם יחד.

 

 

 

 

בראש ובראשונה, מדובר בבעיה אסתטית. רגל מלאה בורידים ודליות בולטים, בד"כ היא אינה דבר יפה. ובפרט בקיץ, כאשר אנחנו רוצים ללבוש מכנסיים קצרים ולהציג רגלים נאות

בזוית הרפואית: במקרים מסוימים ייתכנו גם בעיות רפואיות וסימפטומים המתבטאים בכאבים, הרגשת כבדות, בצקת, דלקת בורידים, שינוי בצבע העור והופעת כאבים כרוניים, פקקת ודימום.

הסיבוכים הללו יכולים להופיע בחלקם ולעיתים אפילו כולם יחד. לכן אסור לזלזל בבעיה זאת ויש להתייעץ עם רופא מומחה ולטפל לפני הופעת הסיבוכים.

 

איך מטפלים?

קיימות מספר אפשרויות לטיפול בבעיות ורידיות:

 

טיפול שמרני – להימנע מעמידה וישיבה ממושכות מהבוקר,

כן לגרוב גרביים אלסטיות מותאמות באופן אישי מבחינת הלחץ והגובה על פי המלצת רופא מומחה. הגרביים האלסטיות לא מעלימות את הורידים הבולטים אך הן מיועדות למניעת החמרת המצב ומניעת סיפטומים וסיבוכים שונים.

 

ניתוח – מיועד לטפול בדליות. בניתוח מסירים את הדליות ולפי הצורך אפילו ורידים ראשיים חולים שהם מקור הבעיה. לכן, לפני ניתוח יש לאתר מקור את הבעיה בצורה מדויקת כדי לתכנן את הניתוח ולבצעו בצורה אידיאלית כדי לפתור את הבעיה בשלמותה ולהפחית את אחוז חזרתה למינימום.

את הניתוח ניתן לבצע בצורה קונבנציונאלית המבוססת על שליפת הורידים החולים על ידי ביצוע חתכים מעליהם.

 

3. שיטה ניתוחית אחרת היא באמצעות הכנסת סיבי לייזר לוריד ראשי (במידה והוא חולה), צריבתו מבפנים וסתימתו. שיטה זו אינה מתאימה לטיפול בדליות מפוזרות שאותן יש לשלוף בחתכים נפרדים או לטפל בסקלרותרפיה (הזרקות).

 

4.טיפול סקלרותרפי (נטרש) – טיפול חדשני יחסית המיועד לטיפול בדליות גדולות ואפילו בורידים ראשיים חולים. הטיפול נעשה על ידי הזרקת חומר מטרש (עשוי בצורת קצף) הגורם לסתימת הורידים החולים וכך הם מצטמקים ונעלמים.

 

יתרונות הטיפול: אין צורך בהרדמה או בחתכים, הטיפול פשוט, אורך זמן

 

קצר ולאחריו ממשיכים באורח חיים רגיל ברוב המקרים. אולם היתרון הגדול

 

ביותר הוא ששיטה זו מאפשרת טיפול בכל הדליות, בורידים ראשיים וכן

 

בדליות פנימיות שאותן ניתן "לפספס" בניתוח קונבנציונאלי או לייזר.

 

http://www.medportal.co.il/Pag.....Artnum=583

מקורות
רשתות חברתיותדלג על רשתות חברתיות
עבור לתוכן העמוד