בר שפותדלג על בר שפות
בר עליוןדלג על בר עליון
0 מחקרים באתר
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

חב' אמריקאית פיתחה מדבקת קעקוע חכמה גמישה ודקה יותר משערה שמנטרת את הגוף

מופיע גם בקטגוריות: 
15/08/2011
4491

חב' אמריקאית פיתחה סוג של מדבקת קעקוע חכמה גמישה ודקה יותר משערה אנושית שנצמדת לעור שיכולה לנטר את הגוף ולבדוק את פעילות הלב, השרירים והמוח

קלייב קוקסון, פייננשל טיימס 15/8/11

חברת הנדסה בארה"ב פיתחה פלטפורמה אלקטרונית דקיקה ביותר הנדבקת לגוף האדם כמו קעקוע זמני ומכונה עור חכם.

העור החכם פותח במימון קרן המדע הלאומית בארה"ב וחיל האוויר של צבא ארה"ב.

תכונות הקעקוע החכם

מראה חיצוני- הקעקוע הינו מדבקה עשויה ממעגלים חשמליים זעירים.

גמישות - הקעקוע גמיש ויכול להתעקם ולהימתח כמו עור אמיתי.

עובי- העובי של הקעקוע הינו פחות מעובי של שערה אנושית

משקל- המשקל של הקעקוע קל מאוד

היצמדות- הקעקוע נצמד לעור ללא כל צורך בדבק

 

השימושים האפשריים של הקעקוע

השימושים הראשוניים למערכת החשמלית-אפידרמית הזו יגיעו מעולם הביוטכנולוגיה. למשל, מדידה רציפה של פעילות הלב, השרירים והמוח. הפיתוח יוכל לחסוך בבדיקות המבוצעות כיום על-ידי הדבקת אלקטרודות לגוף המחייבות מריחה של ג'ל מוליך חשמל.

 

האם הקעקוע צורך סוללה?

תצרוכת הכוח של המכשיר היא כה נמוכה שאין צורך בסוללה עבור רוב היישומים. המכשיר יכול למשוך את הכוח שלו הוא זקוק מסביבתו, מתנועת הלובש או מקולטנים סולאריים זעירים.

 

לדברי המפתחים, שחשפו את הפיתוח בגיליון האחרון של כתב העת Science, עשויה המערכת להפוך בסופו של דבר לממשק אנוש-מחשב, ולאפשר לחולים הסובלים ממחלות עצבים או שרירים להשתמש בה לשם שידור מחשבותיהם ישירות למחשב.

 

ד"ר Todd Coleman מ- University of Illinois שהינו אחד ממפתחי המוצר, אומר שמדובר באלקטרוניקה לבישה. המכשיר אינו מורגש ע"י הלובש והטכנולוגיה מחברת לעולם הוירטואלי באופן טבעי.

פרופ' Yonggang Huang מ- Northwestern University אמר שמדובר בטשטוש גבולות בין עולם האלקטרוניקה לביולוגיה. (מכשירי אלקטרוניקה בד"כ קשיחים, אבל הפיתוח הזה גמיש ולכן מאפשר לשלב בין העולמות)

 

המוצר הראשון, שכבר נמצא תחת פיתוח, נעשה בין חברת מוצרי הספורט הבינלאומית ריבוק לחברה בשם mc10 שהוקמה בעיר קיימברידג', מסצ'וסטס, לשם מסחור היבטים מטכנולוגיית העור החכם. לפי הערכות, מדובר במכשיר ניטור אתלטי, אך אף אחת מהחברות-השותפות אינה מנדבת פרטים בנושא.

 

לכתבה מגלובס מיום 15.8.11 לחץ כאן

לכתבה מסיינטיפיק אמריקן מיום 3.4.13 לחץ כאן

בנוסף, מדענים מ- Princeton University בראשות פרופ' Michael McAlpine ופרופ' Naveen Verma בשת"פ עם פרופ'  Fio Omenetto מ- Tufts University פיתחו קעקוע דומה. לפרטים  לחץ כאן

מקורות
רשתות חברתיותדלג על רשתות חברתיות
עבור לתוכן העמוד