בר שפותדלג על בר שפות
בר עליוןדלג על בר עליון
0 מחקרים באתר
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מדענים הצליחו לגדל במעבדה "שומן חום" מתאי גזע שניטלו ממבוגרים

מופיע גם בקטגוריות: 
7/09/2011
2549

מדענים מ- Garvan Institute of Medical Research, Sydney בראשות ד"ר Paul Lee הוכיחו שניתן לגדל במעבדה "שומן חום" מתאי גזע שניטלו בביופסיה ממבוגרים. השומן החום "בולע" את השומן בגוף ויכול להיות פתרון אולטימטיבי למלחמה בהשמנה. ניתן יהיה לגדל אותו במעבדה ולהשתיל אותו בחזרה בגוף כדי לשרוף שומן.

כמות קטנה יחסית של שומן חום ( בין 50 ל- 60 גרם) יכולה לשרוף 300 קלוריות ביום!! אצל בעלי חיים השומן החום קיים כל החיים ומסייע להם לשמור על המשקל, אצל בני אדם הוא נמצא בכמויות קטנות. המדענים סבורים שהשומן החום פוחת אצל בני אדם בגלל סגנון החיים ובגלל שהגוף שלנו לא נמצא במצב של "קירור".

  עד לאחרונה, חשבו שהשומן החום נעלם בתקופת הילדות, אבל כעת התגלה ששומן חום נוכח בגוף גם אצל מבוגרים, בעיקר מאחורי "עצם הבריח". מבוגרים עם "שומן חום" רזים יותר מאלו שאין להם אותו.

ואולם, הבשורה היא שכעת ייתכן שאפשר יהיה לגדל שומן חום מחוץ לגוף ולהשתיל אותו בחזרה בגוף, או לתמרץ את הגוף לגדל אותו באמצעות תרופות.

 

האנדוקרינולוג (רופא המטפל בבעיות מערכת ההפרשה הפנימית, מי שעוסק בחקר מערכת ההפרשה הפנימית וההורמונים ) ד"ר Paul Lee ופרופסור Ken Ho in ביחד עם ד"ר Michael Swarbrick ו- Jing Ting Zhao ,הצליחו לגדל שומן חום מביופסיה של 6 מטופלים שרק לשניים מאלו היה שומן חום בסריקה שערכו להם.

 

למרות שמדובר במחקר מקדמי בלבד, המדובר בהוכחה לקונספט שניתן לגדל שומן חום באמצעות שימוש בתאי precursor cells (סוג של תאי גזע) שניטלים מגוף של אדם בוגר בתנאים ממריצים מסוימים, אמר ד"ר Paul Lee

 

לא משנה האם לאדם בוגר מסוים יש פחות או יותר "שומן חום" תאי precursor cells נוכחים אצלו בגוף. ובתנאי גדילה מסויימים ותיגבור הורמונולי , התאים גדלים והופכים לתאי שומן חום בוגרים.

med india

news.smh

times of india

 

 

 

מקורות
רשתות חברתיותדלג על רשתות חברתיות
עבור לתוכן העמוד