בר שפותדלג על בר שפות
בר עליוןדלג על בר עליון
0 מחקרים באתר
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

בת 30 מתה לאחר שעברה טיפול הפריה

מופיע גם בקטגוריות: 
30/11/2011
1365

בת 30 מתה לאחר שעברה טיפול הפריה

3 ימים לאחר שאיבת ביציות הידרדר במהירות מצבה של האישה, שכבר ילדה ילד באמצעות הפריה מלאכותית • גופתה נשלחה לנתיחה כדי לברר את סיבת המוות

 

זיוה מוגרבי־קובני, כתבתנו לענייני בריאות

 

הפריית מבחנה | צילום: GettyImages (אילוסטרציה)

 

צעירה ממרכז הארץ בשנות השלושים לחייה ואם לילד מתה שלשום בביה"ח תל השומר, לאחר שביום שישי האחרון עברה טיפול הפריית מבחנה בביה"ח אסותא בראשון לציון.

 

ביום שישי עברה הצעירה טיפול שאיבת ביציות לצורך הפרייתן וההליך עבר באופן תקין. לטענת ביה"ח אסותא, בדיקות שביצעה הצעירה ביום ראשון לא הראו דבר חריג, וביום שני הרופא אף דיבר איתה על קביעת תור להחדרת הביציות לאחר הפרייתן.

 

זמן קצר לאחר פגישתה עם הרופא חשה האישה ברע ופנתה לבית החולים שיבא בתל השומר. שם הידרדר מצבה במהירות בתוך זמן קצר, עד לכדי קריסת מערכות.

 

צוות רפואי שניסה לבצע בה פעולות החייאה לא הצליח להצילה וקבע את מותה. הנושא דווח למשרד הבריאות, וגופתה הועברה לנתיחה שלאחר המוות בהסכמת בני משפחתה.

 

מביה"ח אסותא נמסר בתגובה כי "המטופלת טופלה באסותא ראשון על ידי רופא ותיק, מומחה לפוריות שעובד במרכז רפואי גדול בארץ, ושוחררה לביתה כשמצבה הרפואי תקין. חרף מחלת רקע מורכבת ולאחר שעברה שורה של בדיקות מקיפות, נמצאה כשירה לביצוע הפריית מבחנה. המטופלת עברה בעבר כמה טיפולים דומים שבעקבותיהם נולד לה ילד".

 

עוד נמסר כי "ביום ראשון השבוע, יומיים לאחר ביצוע השאיבה, ביצעה המטופלת בדיקות דם שתוצאותיהן העידו על מצב רפואי תקין. המטופלת המשיכה להרגיש טוב כששוחחה עם הרופא המטפל ביום שני בבוקר על מנת לתאם את המשך הטיפול. מסיבה שאינה ברורה החלה האישה לחוש ברע ביום שני בצהריים ופונתה לבית החולים, שם הידרדר מצבה. הנהלת אסותא ראשון פנתה לתל השומר על מנת לבצע בירור משותף של מותה הטרגי של האישה. סיבת המוות אינה ידועה בשלב זה ואנו משתתפים בצערה של המשפחה".

 

מביה"ח שיבא נמסר בתגובה: "החולה הגיעה לחדר מיון כ-72 שעות לאחר פעולה פולשנית בבית חולים פרטי, כשברקע גם מחלה קשה שממנה היא סובלת. עם קבלתה אובחנה כנמצאת בהלם ממקור זיהומי, כשהמדדים הרפואיים שנלקחו ממנה עם הגעתה לימדו על סיכויי הישרדות אפסיים. החולה טופלה במקביל על ידי רופאים בכירים ממספר תחומים, אולם בשל מצבה החמור נאלצנו כבר בתוך זמן קצר להתחיל בפעולות החייאה שלא נשאו פרי, והיא נפטרה כשש שעות מרגע הגעתה לבית החולים".

 

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה כי "המקרה דווח למשרד ואנו ממתינים לתוצאות שלאחר הנתיחה".

 

http://www.israelhayom.co.il/s.....30.11.2011

מקורות
רשתות חברתיותדלג על רשתות חברתיות
עבור לתוכן העמוד