בר שפותדלג על בר שפות
0 מחקרים באתר
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

נשים ממוצא אסייתי ומאיזור האיים באוקיינוס השקט בקליפורניה - בעלות סיכון גבוה לסרטן השד

מופיע גם בקטגוריות: 
23/06/2011
1120

נשים ממוצא אסייתי ומאיזור האיים באוקיינוס השקט בקליפורניה - בעלות סיכון גבוה לסרטן השד

באדיבות איה — עודכן לאחרונה 21/06/2011 11:55

נשים צעירות אסייתיות ומאיזורי האיים באוקיינוס השקט (מלנזיה, מיקרונזיה ופולינזיה) אשר נולדו בקליפורניה, נמצאות בסיכון גבוה יותר לחלות בסרטן השד מאשר נשים צעירות לבנות.

 

בנוסף קבוצות מסויימות, הכוללות נשים פיליפיניות, נמצאות בסיכון גבוהה יותר מנשים אפרו-אמריקניות. זאת על פי מחקר חדש המאתגר את התפיסה כי נשים אלו נמצאות בסיכון נמוך בהרבה לחלות במחלה מאשר נשים לבנות.

 

השיעור הכללי של מקרים של סרטן השד, כפי שהוא מוצג בנתוני המעקב הלאומי אחר המחלה, עלול לטשטש את החשיבות שבהגדרת קבוצות בעלות סיכון יתר, אמרה כותבת שותפה במחקר, סוזן הארלי, חוקרת במכון למניעת סרטן של קליפורניה.

 

"היסטורית, נתונים שמצביעים על שיעורי סיכון נמוכים לסרטן בקרב נשים אסייאתיות ומאיזורי האיים באוקיינוס השקט אינם מתמקדים בנשים צעירות", אמרה הארלי. "הם גם אינם לוקחים בחשבון גורמים כמו מקום לידה, הגירה ומוצא אתני, שכל אחד מהם יכול להשפיע על רמות הסיכון".

 

בשביל מחקר זה, שפורסם בגליון האחרון של מגזין Ethnicity & Disease, הארלי ועמיתייה השתמשו בנתונים ממחקרים קודמים, אשר חקרו מקרי סרטן השד בקליפורניה על פי תעודות לידה משנת 1988 עד 2004.

 

החורקים בחנו נתונים של 3,799 נשים אשר נולדו בקליפורניה בשנות השישים ומאוחר יותר חלו בסרטן השד, ו-17,461 נשים אשר נולדו בקליפורניה באותה תקופת זמן ולא חלו במחלה. משתתפות המחקר נעו בין הגליאים 20-44, כאשר הגיל הממוצע בזמן האיבחון הוא 36. הממצאים הראו כי נשים צעירות אסייתיות ומאיזור האיים באוקיינוס השקט, אשר נולדו בקליפורניה, היו בסיכון גבוה ב-62% לחלות בסרטן השד מאשר נשים צעירות לבנות.

 

כל הנשים ממוצא אסייאתי/איי האוקיינוס השקט, וביניהן נשים ממוצא יפני, פיליפיני וסיני, הראו עלייה בסיכון לחלות בסרטן השד. "מה שמחקרנו אינו יכול להראות זה מדוע", אמרה הארלי.

 

הגיל בו אישה יולדת את תינוקה הראשון, כמה לידות אישה עוברת, הרגלי ההנקה שלה ואפילו הדיאטה, כולם רלוונטיים לגורמי סיכון לסרטן השד ולעיתים יש להם מקורות תרבותיים, אמרה הארלי. "באופן כללי נהוג להאמין כי נשים אסיאתיות החיות בארצות הברית נמצאות בסיכון גבוה יותר לחלות בסרטן השד מנשים אסיאתיות החיות באסיה", אמרה הארלי.

 

"כאשר נשים מהגרות מאמצות את אורח החיים במדינתן החדשה, נראה שהן מאמצות גם את הסיכוניים לחולי בסרטן השד. לכן, ברמה מסויימת, הגיוני שנשים אסיאתיות/מאיזור האיים באוקיינוס השקט אשר נולדו בארצות הברית יחשפו לאותו סיכון לחולי של הנשים הלבנות החיות בארצות הברית", אמרה הארלי, "העובדה שמחקרנו מציע שבקרב הנשים שנולדו בקליפורניה, לנשים אסיאתיות סיכון גבוהה אפילו יותר מנשים לבנות, היא מבהילה וקשה להסבירה"

 

עד שנת 2050 נשים ממוצא זה יהוו כ-8% מאוכלוסיית ארצות הברית, זה על פי תחזיות של משרדים ממשלתיים.

 

"הבדיקה האם סיכון גבוה זה נשמר מחוץ לקליפורניה ובנשים מבוגרות יותר צריכה להיות ברמת חשיבות גבוהה במחקר", אמרה הארלי. "ההשלכות של הממצאים שלנו לגביי קבוצות אחרות ממוצא זה מרחבי ארצות הברית יכולה להיות בעלת חשיבות רפואית-ציבורית גבוהה מאוד, לשיפור המאמצים למניעת סרטן ובעיקר בקרב אוכלוסייה זו שבאופן מחקרי היסטורי בקושי נחקרה. נשים מאוכלוסיה זו המוטרדות מסיפטומים של סרטן השד לא צריכות להניח שהן מחוסנות למחלה, אלא עליהן להיפגש עם רופא באופן מיידי"

 

נתונים מצטברים, הכוללים את כל הנשים במחקר ללא הבדלו מוצא אתני, מציגים תמונה לא שלמה של המציאות, כאילו נשים ממוצא אסייאתי ומאיי האוקיינוס השקט נמצאות בקבוצת הסיכון הנמוכה ביותר ללקות בסרטן השד, אמרה רוזאנה באטיסטה, יו"ר התוכנית למחלות כרוניות בפורום הבריאות לאסייאתים ויוצאי איי האוקיינוס השקט.

 

"כאשר המידע המפורק מוצג, ניתן לראות כי הסיכון לחלות בסרטן השד בעצם עולה בקרב קבוצות מסויימות של נשים מאיזורים אלו. ממצאים חדשים אלו של המחקר מחזקים את מה שאלו מאיתנו שעובדים בתחום כבר יודעים, שזה נושא חשוב מאין כמותו" אמרה באטיסטה. "בואו נבחן מה עוד ניתן לעשות על מנת שנשים מקבוצת סיכון זו יגנו על עצמן בטיפולים מונעים וסריקות תקופתיות, ויעלו את המודעות שלהן לשינויים בגופן".

 

http://www.cancerhelp.org.il/n.....-5d45e95d3

מקורות
רשתות חברתיותדלג על רשתות חברתיות
עבור לתוכן העמוד