בר שפותדלג על בר שפות
0 מחקרים באתר
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

כמויות קטנות של אלכוהול - קשורות לסרטן השד

מופיע גם בקטגוריות: 
3/11/2011
1353

אלכוהול מעלה סיכון לסרטן השד

גלי צה"ל און-ליין

עדכון אחרון: 22:13 , 02/11/2011

 

שתייה מועטה של אלכוהול מעלה את הסיכון לחלות בסרטן השד ב-15%, כך לפי מחקר אמריקאי חדש. עם זאת, כמויות האלכוהול שנמצאו כמעלות את הסיכוי לחלות בסרטן, מומלצות לנשים להורדת הסיכון לחלות במחלות לב. מומחים אומרים כי מסיבה זו נשים צריכות להתאים את צריכת האלכוהול שלהן לסיכוין לחלות מאחת המחלות

 

 

 

מחקר חדש שפורסם בכתב העת של איגוד הרפואה האמריקאי, מצא כי קיים קשר בין שתייה מועטה של אלכוהול לבין עלייה בסיכוי לחלות בסרטן השד אצל נשים. המחקר נערך בקרב יותר מ-100,000 אחיות אמריקניות שנשאלו על הרגלי השתייה שלהן פעם בארבע שנים בין השנים 1980-2008.

 

צוות החוקרים בהובלת הדוקטור וונדי צ'ן, עוזרת פרופסור בבית הספר לרפואה של הרווארד, מצא כי לנשים הצורכות כמות קטנה של אלכוהול - כשלושה עד שישה משקאות בשבוע - במשך כמה עשורים, יש סיכוי הגבוה ב- 15% לחלות בסרטן השד מאשר נשים שאינן שותות. אצל נשים ששותות כמות גבוהה יותר של אלכוהול, לפחות שני משקאות ביום, הסיכוי גבוה ב- 51%. כמו כן נמצא כי הסיכוי לחלות גדל ב- 10% עבור כל עשרה גרמים נוספים של אלכוהול הנצרכים מדי יום.

 

הממצאים החדשים מצטרפים לעדויות נוספות הקושרות בין שתיית אלכוהול ועלייה בסיכויים לחלות בסרטן השד. אך בעוד שמחקרים קודמים הראו שקיים קשר בין שתייה מרובה לסרטן, המחקר החדש מצא כי גם מעט אלכוהול יכול להעלות את הסיכון. יתכן כי הסיבה לכך היא שאלכוהול מעלה את הסירקולציה של אסטרוגן בדם. ההורמון אסטרוגן משמש במקרים רבים כמעין "דלק" להתפתחות של סרטן בשד.

 

הסיכוי לחלות בסרטן השד בקרב נשים שאינן שותות עומד על 2.38% בלבד, ושתיית יין אדום בכמויות הדומות לאלו שנמצאו במחקר כמעלות סיכון לסרטן שד, דווקא מומלצת לנשים להורדת הסיכון לחלות במחלות לב. מסיבות אלו מומחים מסבירים כי כל אישה צריכה לשקול את צריכת האלכוהול שלה, בהתאם לרמת הסיכון שלה לחלות באחת המחלות.

 

http://www.glz.co.il/NewsArtic.....wsId=92873

מאמר שמנסה לסייג את המחקר הנ"ל :

http://www.examiner.com/women-.....an-science

מקורות
רשתות חברתיותדלג על רשתות חברתיות
עבור לתוכן העמוד