מחקר: ישיבה מרובה מעלה הסיכוי לסרטן
חיפוש מחקרים
קטגוריות נוספות

מחקר: ישיבה מרובה מעלה הסיכוי לסרטן

הוסף מחקר
6/11/2011
צפיות: 589

מחקר: ישיבה מרובה מעלה הסיכוי לסרטן

יותר בריא לעמוד: ישיבה במשך שעות ארוכות במהלך היום עלולה להוביל לעלייה בסיכוי לחלות בסרטן מעי הגס או סרטן השד, כך עולה ממחקר חדש שמפורסם בקנדה. מעבר לעיסוק בספורט ושמירה על תזונה נכונה, ממליץ המחקר כי במשך היום חשוב שאת ההפסקה שלכם תעשו דווקא בעמידה

חדשות 2 | חדשות 2 | פורסם 04/11/11 06:35

 

 

 

ממליצים לשבת פחות

צילום׃ חדשות 2

כדאי לקום מהכיסא: מחקר קנדי חדש מגלה כי ישיבה במשך שעות מגדילה את הסיכוי לחלות בסרטן. בעוד שפעילות גופנית יכולה להפחית את הסיכוי לחלות היא יעילה פחות אם בשאר הזמן אנחנו נמצאים על הספה.

חוקרת בכירה בשירותי הבריאות בקנדה מסבירה כי "עבור סרטן המעי הגס וסרטן השד ישנן ראיות משכנעות כי פעילות גופנית מפחיתה את הסיכון לפתח מחלות אלו". לדבריה, פעילות גופנית תסייע בהפחתת הסיכוי לחלות בסרטן מעיים עד 35% ועבור סרטן השד- עד 25%. יחד עם זאת מסביר המחקר כי "אין זה מספיק לבצע פעילות גופנית בהיקף של כשלוש שעות בשבוע אם מנגד בשאר הזמן, נמצאים בתנוחת ישיבה, למשל מול מחשב - אז עלולה להיות בעיה".

 

 

להערכת המומחים אנשים יושבים כ-15.5 שעות ביום, בין היתר בזמן ארוחות, נסיעה לעבודה וממנה או במהלך שיעור בבית הספר, בעבודה מול מחשב וצפייה בטלוויזיה. עובדי משרד עלולים אף לבלות 75% מזמנם בישיבה.

כך שמעבר להמלצה לעסוק באורח חיים פעיל הכולל פעילות גופנית סדירה ותזונה נכונה, מציעים החוקרים לבצע הפסקות מישיבה ממושכת במיוחד במהלך יום עבודה ובפעולה פשוטה זו להפחית את הסיכון לחלות בסרטן.

 

http://www.mako.co.il/news-wor.....=786102762

הוסף תגובה
תגובות הגולשים בפייסבוק