בר שפותדלג על בר שפות
0 מחקרים באתר
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

לא רק Angry Birds: אב לבן נכה יצר אפליקציה לאייפד שתאפשר לו לתקשר

27/12/2010
725

לא רק Angry Birds: אב לבן נכה יצר אפליקציה לאייפד שתאפשר לו לתקשר

ויקטור בן החמש סובל ממחלה נדירה שגרמה לו לאבד את יכולת הדיבור. פול, אביו, יצר אפליקציה פשוטה המשלבת תמונות וטקסט בעזרתה הוא יכול כעת להסביר מה הוא רוצה

סוכנויות הידיעות | 26/12/2010 18:59

תגיות: אייפד

עבור רבים בעולם המערבי, כל נושא הגאדג'טים לא מהווה מקור הנאה או אפילו פונקציונליות. לא מדובר בהכרח בטכנופובים, אלא גם בכאלו שאין להם שום עניין במכשיר שימלא את זמנם הפנוי בשטויות כמו זריקת ציפורים באוויר או עדכון הסטטוס בפייסבוק.

 

אך במקרים מסויימים יש לאייפד, הטאבלט מבית היוצר של אפל, תרומה נכבדת, בלתי ניתנת להחלפה ומשמעותית הרבה יותר מאשר הנאה.

 

כבר דובר על כך שבתי החולים החלו לספק לרופאים חלוקים עם כיס לאייפד, מכיוון שהמכשיר חוסך זמן באבחון מחלות ובקריאת תוצאות הבדיקות השונות, אך גם במקרה זה לא מדובר במצב בו לאייפד יש תחליף. במקרה של ויקטור פאוקה בן ה-5, לעומת זאת, מדובר במכשיר שאין שני לו.

 

ויקטור סובל ממחלה הנקראת סינדרום פיט הופקינס. מדובר בפגם גנטי המונע מהחולה לפתח מיומנויות מסוימות, ובמקרה של ויקטור, מדובר ביכולת הדיבור - הילד בן ה-5 אינו מסוגל לדבר.

 

אביו של ויקטור, פול, פרופסור באוניברסיטת ווייק פורסט, עסק מזה זמן רב בפתרון לבעיית הדיבור של בנו, אך עד כה ללא הצלחה. אך לאחר שסטיב ג'ובס הציג לעולם את מחשב הלוח לפני פחות משנה, הבין פול כי הנה מגיעה ההזדמנות הטכנולוגית לה חיכה. פול, בעזרת מספר סטודנטים מהאוניברסיטה, פיתח אפליקציה אשר תאפשר לויקטור לתקשר יותר בקלות.

 

האפליקציה פשוטה למדי - ויקטור ואביו צילמו מספר תמונות אשר מופיעות על מסך האייפד, כאשר לחיצה על תמונה תסביר לסובבים מה ויקטור רוצה לעשות. כך למשל, במידה וילחץ על תמונה המראה גינה, תופיע הודעה המסבירה לאדם המטפל בו באותו הרגע כי ברצונו לצאת החוצה ולשחק.

 

על פי סוכנות הידיעות AP, כל תחום האפליקציות שנועדו לשפר את חיי בעלי המוגבלויות תופס תאוצה מטאורית לאחרונה, עד לרמה שבה אפל פתחה קטגוריה ספציפית לתופעה.

 

כך שעם כל הכבוד לעובדה כי מאז שהומצא הטאבלט יכולים הגיימרים לשחק ב"וורלד אוף וורקראפט" תוך כדי תנועה, ביכולתו של הגאדג'ט לגרום לשינוי משמעותי הרבה יותר בחייהם של לא מעט בעלי נכויות כאלה ואחרות, אשר ייהנו מאפשרויות שלא היו קיימות בעבר.

 

אייפד. לא רק לשעשוע. איי פי

 

http://www.nrg.co.il/online/16.....p;tmp=9868

מקורות
רשתות חברתיותדלג על רשתות חברתיות
עבור לתוכן העמוד