בר שפותדלג על בר שפות
0 מחקרים באתר
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

תרופה של כן פייט לסרטן הכבד CF102 נמצאה בטיחותית בניסוי בקרב 18 משתתפים

מופיע גם בקטגוריות: 
12/05/2011
2017

תרופה של כן פייט לסרטן הכבד נמצאה בטיחותית בניסוי בקרב 18 משתתפים

תוחלת החיים של תרופת CF102 בדם - 8 חודשים; פרופ' פנינה פישמן מנכ"ל החברה: "נמשיך לפתח את התרופה"

 

13:32 11.05.2011 מאת: ואדים סבידרסקי 1

הוסף לרשימת קריאה שתףפייסבוקהדפסשלח לחבר

הורד עכשיו ללא תשלום TheMarker iPhone

חברת כן פייט ביופרמה, המפתחת תרופות למחלות דלקתיות, מחלות עיניים ומחלות כבד, דיווחה היום על תוצאות ביניים בניסוי קליני שלב I/II בתרופת ה- CF102שלה לסרטן הכבד אשר נערך בקרב 18חולים. מהחברה מוסרים הבוקר כי מטרות הניסוי הראשונית והמשנית הושגו במלואן: בדיקת הפרופיל הבטיחותי של התרופה תוך שימוש במינונים שונים, את רמת התרופה בדם ואבחון אינדיקציה ראשוני ליעילות.

 

"הפרופיל הבטיחותי של ה-CF102נמצא מרשים ביותר באוכלוסיית חולים עם גידול ראשוני של הכבד הסובלים משחמת הכבד בדרגהראשונה ושנייה (Bו-child pugh A). בנוסף, תוחלת חיים חציונית (Median survival time) הסתכמה בכ-8.1 חודשים - נתון משמעותי לאור העובדה שהטיפול ניתן כקו שני למרבית החולים המשתתפים וכן לחולים עם שחמת כבד בדרגה מתקדמת. התרופה יקרה והטיפול בה מלווה בתופעות לוואי", מציינים בחברה. התוצאות הסופיות של הניסוי יפורסמו בשלב מאוחר יותר.

 

 

לדברי פרופ' פנינה פישמן, מנכ"לית כן-פייט: "אנו מרוצים מאוד מהעובדה שתוצאות הניסוי הושגו במלואן בחולי סרטן ראשוני של הכבד שהיו ברובם נכשלי תרופת ה-NEXAVAR. התוצאות שהתקבלו בניסוי זה מובילות למסקנה כי החברה תמשיך לפתח את תרופת ה-CF102 לטיפול בסרטן ראשוני של הכבד".

 

עוד מסבירים בחברה כי מדי שנה מדווחים בעולם כ-630 אלף מקרים חדשים של סרטן ראשוני בכבד, ברובם במדינות אסיה. ברוב המקרים, אין אפשרות לתת טיפול פולשני ולכן מקבלים החולים טיפול תוך כבדי כימותרפי או רדיותרפי. לאחר כישלון בטיפולים אלו מתחילים החולים בטיפול סיסטמי, כאשר התרופה היחידה המאושרת כיום הינה ה–NEXAVAR. תרופה זו ניתנת רק לחולים עם תפקוד כבדי תקין ואינה מאושרת לשלבים המתקדמים יותר של המחלה הכבדית. יחד עם זאת, השימוש ב-NEXAVAR בקו ראשון לסרטן כבד, מאריך חיים ב-3 חודשים.

 

http://www.themarker.com/marke.....s/1.639623

מקורות
רשתות חברתיותדלג על רשתות חברתיות
עבור לתוכן העמוד