בר שפותדלג על בר שפות
0 מחקרים באתר
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

טיפול חדשני לסובלים מהגדלת ערמונית שפירה : שימוש בתרופה הנקראת אבודרט בשילוב עם התרופה הנקראת טאמסולוסין

11/09/2011
2624

טיפול חדשני לסובלים מהגדלת ערמונית שפירה

 

בלה דיאמנט, 01.07.08

מערכת מוטקה

מינהל המזון והתרופות של ארצות הברית, ה- FDA, אישר השבוע את הטיפול המשולב בגידול שפירי של בלוטת הערמונית: שימוש בתרופה הנקראת אבודרט בשילוב עם התרופה הנקראת טאמסולוסין.

 

 

מינהל המזון והתרופות של ארצות הברית, ה- FDA, אישר השבוע את הטיפול המשולב בגידול שפירי של בלוטת הערמונית: שימוש בתרופה הנקראת אבודרט (AVODART) בשילוב עם התרופה הנקראת טאמסולוסין (Tamsulosin), כאשר הטיפול התרופתי באבודרט נועד לטפל בגורם הבעיה, והטיפול בתרופת הטאמסולוסין פועל על התסמינים.

 

האישור ניתן בעקבות תוצאותיו של מחקר רחב היקף, שקבע כי הטיפול התרופתי המשולב באבודרט וטאמסולוסין, נמצא יעיל יותר בחולים הסובלים מסימפטומים עקב הגדלה שפירה של הערמונית, מאשר מתן כל תרופה בנפרד. שתי התרופות אושרו בעבר על ידי ה- FDA, כל אחת בנפרד, אך האישור, שניתן לטיפול התרופתי המשולב, מעמיד אופציה טיפולית חדשה, שתאפשר לרופא לטפל בחולים אלו בשתי חזיתות במקביל, הן בהקטנת הערמונית והן בשיפור מהיר בתסמיני המחלה.

 

הטיפול התרופתי אבודרט

 

הטיפול התרופתי אבודרט (AVODART), של חברת התרופות גלקסו סמית קליין (GSK), אושר גם על ידי משרד הבריאות וסוכנות התרופות האירופית ה – EMEA, לטיפול בהגדלה שפירה של בלוטת הערמונית. אבודרט מאפשר שיפור מתמשך בתסמינים, גורם להקטנת הבלוטה ויכול להפחית את הצורך להזדקק לניתוח כירורגי. התרופה מטפלת בגורם הבעיה ופועלת על מנת להקטין את הערמונית בהדרגה לכשליש מגודלה המקורי לפני תחילת הטיפול.

 

ביחד עם תהליך הקטנת הערמונית, משתחרר בהדרגה הלחץ המופעל על שלפוחית השתן וכתוצאה מכך מורגשת הקלה משמעותית בתסמינים המהווים מצוקה יומיומית וקושי אמיתי של התמודדות עם אי יכולת להתאפק, תחושת אי התרוקנות אחרי הטלת שתן, אצירה במתן שתן וכמובן התעוררות בלילה על מנת להשתין מספר פעמים.

 

אבודרט הינה תרופה הנלקחת בכדורים ובעלת טווח פעילות רחב ממשפחת מעכבי אלפא. התרופה עדיין איננה בסל הבריאות אולם היא קיימת בביטוחים המשלימים של מכבי, לאומית ומאוחדת וכן בכללית לכלל ציבור המבוטחים במחיר של כ - 140 שקלים לחודש.

 

הטיפול התרופתי טאמסולוסין

 

הטיפול התרופתי טאמסולוסין, של חברת התרופות אסטלס, אושר אף הוא בעבר על ידי ה- FDA, לטיפול בתסמינים של מערכת השתן התחתונה, המתלווים להגדלה שפירה של בלוטת הערמונית. טאמסולוסין הינו חוסם ספציפי של קולטני אלפא הנמצאים בבלוטת הערמונית, מביא להרפיית השריר והקלה בזרימת השתן.

 

 

כתבות נוספות על בלוטת הערמונית (פרוסטטה)

הרימון בראש רשימת הפירות הבריאים: מאט את התפשטות סרטן הערמונית

טיפול משולב בסרטן הערמונית הוכח כיעיל

מכשיר ישראלי יסייע לגלות סרטן ומחלות אחרות

כך תאתר סימנים לבעיה בבלוטת הערמונית

הצד הגופני של הסקס

סרטן הערמונית: כל גבר שישי, וגם אולמרט

ברכיתרפיה לטיפול בסרטן הערמונית

מחקרים: חלב מלא מגן מפני סרטן הערמונית

 

 

נתונים על בעיית הערמונית המוגדלת בישראל 2008

 

על פי נתוני הערכה לאומיים, ערמונית מוגדלת היא אחת מהבעיות הבריאותיות הנפוצות ביותר בקרב גברים מעל גיל 50. אחד מכל שני גברים, כלומר כ – 50% מהגברים בישראל ככל הנראה סובלים מהגדלה שפירה של הערמונית. ככל שעולה הגיל מתרחבת התופעה לכדי כ – 60% בקרב גברים מעל גיל 60, לכדי 70% בקרב גברים מעל גיל 70 וכך הלאה לכדי 80% מקרב גברים בני 80 ומעלה.

 

http://www.motke.co.il/Selecte.....cleID=3524

מקורות
רשתות חברתיותדלג על רשתות חברתיות
עבור לתוכן העמוד