בר שפותדלג על בר שפות
0 מחקרים באתר
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הפחתה בתמותת חולי אי ספיקת לב לאלו שהשתמשו במערכת ניטור ביתית של ביוטרוניק

23/10/2013
3076

הפחתה משמעותית בתמותת חולי אי ספיקת לב

שהשתמשו במערכת ניטור ביתית אוטומטית

עורך המחקר: "מערכת הניטור הביתי, מאפשרת לרופאים לבצע אבחון מוקדם של

אירועים קליניים בלב החולים כמו גם לבחון פרמטרים שונים במכשיר המושתל עצמו.

הזמן הזה מאפשר להם להתערב בזמן ולמנוע החמרה של המצב"

 

תוצאות מחקר IN-TIME הבינלאומי, שפורסמו במהלך כנס האגודה האירופאית לקרדיולוגיה, ה-ESC, מוכיחות כי יש הפחתה ניכרת בתמותה של חולי אי ספיקת לב, עקב כשל בתפקוד הלב, כאשר הם נעזרו בשירותי ניטור ביתי מרחוק. זהו המחקר הראשון מסוגו המבוסס על ניטור מרחוק של מכשור מושתל בפרוטוקול של מחקר רנדומלי, המדגים תועלת מובהקת של ניטור חולי אי ספיקת לב מתקדמת בביתם, באמצעות התקן מושתל.

 

התוצאות, שהוצגו על ידי פרופ' גרהארד הינדריקס, רופא במכון הלב באוניברסיטת לייפציג, הראו כי קבוצת חולי לב מושתלי דפיברילטור שהמעקב והניטור של מצבם בוצע באמצעות מערכות הניטור הביתי של ביוטרוניק (BIOTRONIK Home Monitoring), הפגינה אחוזי תמותה של 3.4% בלבד בשנה הראשונה, לעומת 8.7% בקבוצה שלא נוטרה מרחוק. בקרב 58% מהחולים הושתלו מכשירי CRT-D (מכשירי רה-סינכרוניזציה קרדיאלית משולבת עם דפיברילטור) ומכשירי ICD (דפיברילטורים) הושתלו אצל 42% מהחולים. המטופלים צויידו במערכת ניטור מרחוק שהוצבה בביתם וקלטה נתונים מהמכשור המושתל, כשהללו משודרים היישר מההתקנים המושתלים למרכז ניטור ובקרה.

 

"שינויים בקצב הלב יכולים לא פעם להוות סימן להרעה במצב החולה ולבו, מה שיכול להוביל לאשפוז ומוות" אומר פרופ' הינדריקס. "מערכת הניטור הביתי, מאפשרת לרופאים לבצע אבחון מוקדם של אירועים קליניים בלב החולים כמו גם לבחון פרמטרים שונים במכשיר המושתל עצמו. הזמן הזה מאפשר להם להתערב בזמן ולמנוע החמרה של המצב".

 

לדברי כריסטוף בוהמר, נשיא ביוטרוניק, מספר מחקרים בשנים האחרונות מאששים את היתרונות הכלכליים  ובחיי אדם, שיש למערכת הניטור של ביוטרוניק (נמצאת  בשימוש בלמעלה מ- 3800 מרפאות וב- 55 מדינות ברחבי העולם. "לפי האגודה האירופאית לקרדיולוגיה, למערכות ניטור ביתיות יהיה תפקיד מרכזי ביותר בעתיד הקרוב, כשהיא ממליצה על שימוש במערכות ניטור מרחוק לאבחון מוקדם של מצבים קריטיים בחולי לב. מערכת ה- Home Monitoring של חברת ביוטרוניק מותאמת במיוחד לשירות אוכלוסיית חולי הלב", אומר בוהמר.

אודות ביוטרוניק

ביוטרוניק היא מהיצרניות המובילות בעולם של פיתוח, ייצור ושיווק מכשירים רפואיים ללב. החברה הגרמנית חוגגת בימים אלה 50 שנות פעילות בלמעלה מ-100 מדינות, כשמיליוני חולי לב משתמשים בשתלים שפיתחה. בין החידושים שהשיקה החברה בשנים האחרונות: מערכת ניטור ללב מרחוק המיועדת לשימוש ביתי וקוצבי לב ודפיברילטורים, המאושרים לשימוש במהלך ביצוע בדיקות MRI.

למידע נוסף, בקרו באתר www.biotronik.com

medicaldevice-network

News1

 

מקורות
רשתות חברתיותדלג על רשתות חברתיות
עבור לתוכן העמוד