בר שפותדלג על בר שפות
מחקרים באתר 0
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

טבע תשקיע 7 מיליון דולר בחברה המפתחת תרופות אנטיויראליות

16/09/2011
894

טבע תשקיע 7 מיליון דולר בחברה המפתחת תרופות אנטיויראליות

לפי ההסכם קוקריסטל דיסקברי תפתח עבור טבע, בין השאר, תרופה לטיפול בצהבת נגיפית מטיפוס C

שי סלינס

15.09.11, 17:26

 

טבע ( 14,150.0 -1.05% ) הודיעה היום (ה') כי חתמה על הסכם עם חברת קוקריסטל דיסקברי, חברה הפועלת בתחום של גילוי ופיתוח תרופות יחודיות בתחום המחלות הכרוניות הויראליות. בהתאם לתנאי ההסכם טבע תשקיע בחברה 7.5 מיליון דולר והוא יכלול שיתוף פעולה במחקר ופיתוח.

 

לפי ההסכם קוקריסטל תפתח עבור טבע תרופה אנטי-ויראלית לטיפול בצהבת נגיפית מטיפוס C. לאחר השלמת השלב הראשון של תוכנית המחקר תעמוד לטבע הזכות להמשיך בהשקעות בחברה כדי להמשיך בפיתוח התרופה. כמו כן תהיה לטבע האופציה, בהתאם לתנאים מסוימים, לקבל רשיון בלעדי להשלמת פיתוח ומסחור התרופה.

 

"אנחנו שמחים על ההשקעה הזאת על ידי חברה כמו טבע, חברה גלובלית מובילה שעוסקת בפיתוח תרופות המביאות ערך לחולים", אמר זוכה פרס נובל, הפרופסור רוג'ר קורנברג המשמש מדען ראשי בקוקריסטל וחבר דירקטוריון טבע.

 

"שותפות חדשה זו מדגישה את מחויבותה של טבע לפתח תרופות חדשניות", אמר ד"ר אהרון שוורץ, ראש חטיבת המיזמים הייחודיים של טבע. "במידה והשימוש בשילוב של טכנולוגיות ייחודיות אלו יצליח יהיה בכך כדי לחולל מהפכה של ממש בתהליכי הגילוי של תרופות אנטי ויראליות, תחום שבו עדיין קיימים צרכים רבים שהתרופות הקיימות אינן מספקות. אנחנו מאמינים שהטכנולוגיה החדשנית הזו עשויה לתרום רבות לשיפור תהליכי המחקר בתחומים בעלי משמעות אסטרטגית לטבע".

 

http://www.calcalist.co.il/mar.....18,00.html

רשתות חברתיותדלג על רשתות חברתיות
עבור לתוכן העמוד