ניתוחים פלסטיים כבר אינם עוד נחלתן של נשים בלבד • גם הגבר הישראלי פונה לשיפור המראה באמצעות הקטנת שדיים, הצמדת אוזניים, ניתוחי אף והזרקת בוטוקס
חיפוש מחקרים
קטגוריות נוספות

ניתוחים פלסטיים כבר אינם עוד נחלתן של נשים בלבד • גם הגבר הישראלי פונה לשיפור המראה באמצעות הקטנת שדיים, הצמדת אוזניים, ניתוחי אף והזרקת בוטוקס

הוסף מחקר
29/10/2011
צפיות: 936

לקוח מעיתון ישראל היום 28.10.11

ניתוחים פלסטיים כבר אינם עוד נחלתן של נשים בלבד • גם הגבר הישראלי פונה לשיפור המראה באמצעות הקטנת שדיים, הצמדת אוזניים, ניתוחי אף והזרקת בוטוקס • יש אפילו כאלה שמכניסים לגופם שתלי סיליקון - כדי לייצר אשליה של קוביות בבטן • והם גם מתגאים בזה

 

לפני כעשור ערך הגבר הישראלי היכרות עם מושג המטרוסקסואל והתוודע למדף טואלטיקה מרשים במיוחד.

היום גברים ישראלים כבר לא מתביישים להודות: גם אני עברתי ניתוח פלסטי לשיפור המראה.

בשנים האחרונות חלה עלייה מתמדת במספר הגברים המבקשים לבצע ניתוחים פלסטיים. "לא פחות מ22- אחוז מהניתוחים הפלסטיים בישראל הם לגברים" אומר ד"ר אייל וינקלר מנהל כירורגיה פלסטית בבית החולים שיבא. "בארה"ב עומד השיעור על 30 אחוז." הניתוחים הפופולריים בקרב גברי ישראל הם הקטנת שדיים הרמת עפעפיים שאיבות שומן השתלת שיער והצמדת אוזניים. גם ניתוחי אף זוכים לביקוש כמו אצל נשים. כ15- אחוז מהגברים פונים לניתוחים פלסטיים באזור הפנים.

שאיבות שומן מתיחת בטן וניתוח אף שכיחים יותר בקרב צעירים בני 20 עד 40 מתיחות פנים והרמות עפעפיים - אצל המבוגרים יותר. ואם עד לפני חמש שנים גברים העדיפו להכחיש שעברו ניתוח פלסטי כדי להשיג מראה צעיר - היום רבים יתגאו בשינוי שעברו ויספרו על הניתוח לכל מי שרק רוצה לשמוע.

"הגבר הישראלי כבר לא מפחד להיראות טוב" אומר המנתח הפלסטי של סלבריטאי ישראל ד"ר דב קליין. "הכירורגיה הפלסטית הפכה דרך לגיטימית להשגת מראה יפה וצעיר יותר. רוב הגברים בגיל אמצע החיים ממשיכים לעבוד לבלות ולחיות חיים רגילים אך מראה פניהם מסגיר אותם - ולכן הם דואגים לטפל בסימני הגיל."

"במקרים רבים מדובר באנשים מבוססים שכבר השיגו הכל בחיים ומתחילים פרק ב"' מוסיף ד"ר וינקלר. "בהמלצת בת הזוג הצעירה והנמרצת הם מבצעים שינויים אסתטיים וזו דרך לגיטימית מבחינתם להילחם בהזדקנות."

עידן מיליצ'ר מטפל זוגי ואחראי מרפאת סקסולוגיה גברים במרכז הרפואי תל אביב מוסיף כי "יש גם מי שרוצה ליהנות ממראה חדש כזריקה לאגו הגברי - בייחוד כשמדובר במי שבעבר נחשב יפה. מי שנראה טוב יהיה מושך ואטרקטיבי יותר וייתכן שיזכה לביקוש. אבל מה שאמור לתפקד במיטה זה לא המעטפת. בעיות בתפקוד המיני יכולות לצוץ גם אחרי ניתוח פלסטי ואותן השינוי הכירורגי לא יכול לפתור."

הגברים בדומה לנשים מהירי החלטה בדבר שיפוץ איברים בגופם. "הם בטוחים בעצמם ובמקרים רבים אינם מרגישים צורך להתייעץ" אומר ד"ר וינקלר "אבל חוששים מהכאב שלאחר הניתוח. הגבר הישראלי הוא בעצם פחדן בכל הקשור לכאב סוג של סמרטוט. וזה מה שהופך עבורו את התהליך לארוך יותר." משחקים בקוביות

קצת קשה להאמין אבל אחד הניתוחים הפופולריים אצל גברים הוא ליצירת "קוביות" בבטן. רבים מהגברים שאינם מצליחים להשיג את הקוביות הנחשקות בעבודה בחדר הכושר מסתייעים בכירורגיה הפלסטית לעיצוב שרירים או להכנסת שתלי סיליקון. בסיוע סכין המנתחים אפשר ליהנות מבטן מחוטבת גם בלי טירונות בשייטת אם כי ההליך הכירורגי לא יחסוך לכם ביקורים תכופים במכון הכושר ושמירה על משמעת עצמית גבוהה.

"שתלי הסיליקון שמוכנסים לגוף ומחקים את השרירים החטובים נפוצים בעיקר בארה"ב ועדיין לא בארץ" אומר וינקלר "אך יש לא מעט גברים ישראלים שהתעניינו בניתוחים כאלה. אני רוצה לומר להם שמדובר בבולשיט אחד גדול: כל הניתוחים הפלסטיים שממלאים לך את הגוף בבלוקים של סיליקון מוצק כדי לשוות לך מראה שרירי אינם אפקטיביים. התוצאה לא נראית טבעית ויפה וזה עוד לפני שדיברנו על הסיכונים. עדיף להזיע במכון לעבוד בצורה בריאה - וליהנות מתוצאות אפקטיביות יותר."

ד"ר נמרוד פרידמן מומחה בכירורגיה פלסטית מסביר שהחיסרון הבולט בניתוחי הקוביות הוא בהכנסת גוף זר כמו סיליקון לאזור נייד. "עלולה להיווצר תזוזה של השתל" הוא אומר "וכך עלול להיווצר עיוות בצורה של האזור שאליו הוחדר הסיליקון. אפשרות נוספת להשגת מראה שרירי בטן מעוצבים שלא על ידי החדרת גופים זרים היא באמצעות שאיבת שומן - שאחריה מעצבים קוביות בטכניקה חדשנית. דרך כמה חתכים זעירים באורך של מילימטרים בודדים שואבים את השומן המיותר בגוף ולאחר מכן מפסלים את השומן התת-עורי היושב בין השריר לעור לכדי קוביות נחשקות." לא לשמנים בלבד

שמעון ממן (43) מבאר שבע גרוש לא סובל מעודף משקל ובכל זאת פנה לפני שנה וחצי לשירותיו של מנתח פלסטי. המטרה: להיפטר משכבת השומן בבטן ובדרך - להבליט את הקוביות. "בניגוד למה שמצופה ממי שעושה שאיבת שומן אני מקפיד ללכת למכון כושר שומר על אורח חיים בריא ותזונה נכונה. כבר ארבע שנים שאני מתאמן בכל יום אבל גם בגילי המופלג חשוב לי להיראות טוב. וראיתי שהעבודה הקשה לא מביאה תוצאות."

תגדיר "תוצאות."

"כשנרשמתי למכון הכושר הצבתי לעצמי יעד - קוביות בבטן. שרירי החזה התנפחו היקף השרירים בזרוע גדל ורק הקוביות סירבו לצאת. התחלתי להתעניין בניתוחים פלסטיים אחרי שנתקלתי בכתבה בנושא והחלטתי שאת מה שלא עושה הטבע - יעשה המנתח."

ממן פנה למנתח שהסביר לו מה השלבים של ניתוח עיצוב שרירי הבטן. "צחקתי כששמעתי שזו שאיבת שומן אבל אז הבנתי שלא מדובר בשאיבה קלאסית שעושים במקרה של עודף משקל." אחרי תקופת החלמה קצרה של כשבועיים הוא חזר לנהל אורח חיים רגיל וכעבור שלושה שבועות כבר צצו הקוביות בבטן. "היו לי חששות גדולים אבל הקוביות הופיעו יותר מהר משחשבתי."

תעשה בעתיד עוד ניתוח פלסטי?

"אם זה יגרום לי להרגיש טוב למה לא? אני מניח שבאף שלי לא אגע כי לפני שלוש שנים שברתי אותו ועברתי ניתוח כירורגי שההחלמה ממנו היתה סיוט. אין לי בעיה לשקול מתיחת פנים כשאהיה מבוגר יותר אבל טיפולי בוטוקס וזריקות - אין סיכוי."

לפחות בכל הקשור לבוטוקס ממן דווקא לא מייצג את המין הגברי. "טיפולים אסתטיים לגברים כוללים בעיקר בוטוקס ומילויי קמטים" אומר ד"ר פרידמן. על פי נתוני איגוד הפלסטיקאים האמריקני נרשמה עלייה של 4 000 אחוזים בטיפולי בוטוקס לגברים מאז .1997 ד"ר קליין מוסיף כי היתרונות בטיפול אסתטי לעומת ניתוחים פלסטיים רבים - ובראשם זמן ההחלמה: "ניתוח מצריך הרדמה כללית. טיפול ברפואה אסתטית נמשך בין חצי שעה לשעה כשתופעות הלוואי מסתכמות באדמומיות ונפיחות קלה וגם הן חולפות כעבור יומיים." טיירים או ידיות אהבה?

הכוראוגרף והרקדן קלוד דדיה (42) הוא אחד המטופלים המפורסמים בישראל שהתמסרו לטיפולי בוטוקס ואנטי אייג'ינג. בין עבודה על קלטת ילדים למופע משותף עם אורנה דץ מקפיד דדיה לתחזק שיגרת טיפוח שלא היתה מביישת כוכב הוליוודי. "אני עובר טיפולי ‍אנטי אייג'ינג שבמהלכם מוחדרים לעור חומרים פעילים המסייעים לי לשמור על גוון אחיד וחלק. אחת לארבעה חודשים אני עובר טיפולי בוטוקס בפנים." ולא הוא לא רואה שום סיבה להתנצל. "חשוב לי להיראות טוב כי זה כרטיס הביקור שלי וחשוב לי שהקהל יקבל אריזה מושלמת. אני מקפיד לעשות את הטיפולים כשיש לי צילומים לטלוויזיה או כשאני משתתף כרקדן בהופעות של שרית חדד ודנה אינטרנשיונל."

את זריקות הבוטוקס מבצע דדיה באזור המצח ובצידי העיניים. "היתרון בגירסה המשופרת של הבוטוקס הוא שאף אחד לא שואל אותי למה אני נראה מתפלא כשאני יוצא מהקליניקה. התחלתי את התהליך לפני שנתיים כשראיתי קמטוטי הבעה קטנים באזור העיניים. אני לא מוכן שיגיע היום ואשב עם עור נפול או שקמטוטי ההבעה יהפכו לקמטים של ממש. כמו שמדשנים דשא כך אני מטפל בעור הפנים אני לא רואה בזה כל פסול. גם שמעון פרס עבר ניתוח להרמת עפעפיים. כל אדם בכל גיל רוצה להיראות במיטבו."

דדיה לא עצר בפנים. לפני שנה הוא הלך להיפטר מעודפי השומן במותניים. "אצלנו המרוקאים קוראים לזה 'ידיות אהבה' אבל אף אחד לא באמת אוהב אותן. מדובר בטיירים שלא הצלחתי להיפטר מהם גם אחרי שאימצתי תפריט מיוחד והצטיידתי במאמן כושר פרטי שקרע לי את הצורה. אין מה לעשות הגיל עושה את שלו ואנחנו לא נעשים צעירים. הבנתי שהתערבות כירורגית היא הפתרון היעיל ועשיתי שאיבת שומן."

היתה תקופת החלמה?

"ממש לא. בשעה 11:00 הגעתי לטיפול פשוט בהרדמה מקומית ב13:00- כבר שתיתי קפה ולמחרת חזרתי לעבודה כרגיל."

את רוב התגובות מקבל דדיה מגברים שמתעניינים בטיפולים שעבר ויש לו גם תוכניות. "ברור לי שבעוד כמה שנים אעבור מתיחת פנים. לא תראה אותי מבצע ניתוחים שמדמים שרירי שוקיים או זרוע זה קו אדום שאין לי שום עניין לעבור. כדי להיראות שרירי וחטוב אני נכנס לסטודיו ורוקד או הולך למכון הכושר." בין אסתטיקה לפסיכולוגיה

המטפל מיליצ'ר מצנן את ההתלהבות. "מחקרים מראים שניתוחים פלסטיים מביאים לשיפור הדימוי העצמי אבל חשוב להבין מה הסיבות שמובילות אנשים למיטת המנתחים. רבים עוסקים באופן אובססיבי בפולחן היופי - מנתחים מזריקים ממלאים ומשנים את המראה לעיתים תכופות מדי כדי לפתור בעיות שכלל לא קשורות לאסתטיקה החיצונית. ניתוח פלסטי או טיפול אסתטי כזה או אחר אינו פותר בעיות ולא נותן מענה למצוקות שאיתן אמור אדם להתמודד."

משה בן-שבת (28) מאשדוד סבל מעודף משקל ומשומן מצטבר. "היה לי חזה גדול ונפול והחלטתי שאני רוצה לעשות הקטנת חזה. עברתי את הניתוח לפני ארבע שנים למרות שהיו לי חששות. ההליך הכירורגי לא הצריך זמן החלמה ממושך. באותו יום שוחררתי הביתה ואחרי כמה ימים חזרתי לעבודה."

מתי הבחנת בתוצאות?

"באותו יום כבר היה לי קל יותר לנשום וזה היה שינוי מדהים. המהפך קרה אחר כך. במרפאה הסבירו לי שחשוב להיעזר בדיאטנית ובמאמן כושר מוסמכים שילוו אותי בתקופת ההחלמה. העובדה שהתרגלתי לשיגרת יום שכוללת אימונים מפרכים ולתפריט מאוזן גרמה לי להמשיך וכך הורדתי בסופו של דבר 50 קילו."

זה משקלה של דוגמנית ממוצעת.

בן-שבת צוחק. "ברור לי שזה הרבה אבל מה שיפה בכל התהליך הוא שלא עשיתי דיאטת כסאח אלא שיניתי את אורח חיי וירדתי בצורה מתונה במשך שנה וחצי. מאז אני שומר על המשקל עם סטיות של קילו אחד או שניים. למזלי הייתי צעיר והעור העודף נמתח מעצמו במשך הזמן. יש לי בטן קטנה שמציקה לי לפעמים כשאני מסתכל במראה אז יכול להיות שאעשה בעתיד שאיבת שומן אבל מבחינתי כרגע אלה צרות של עשירים. מי שמכיר אותי מלפני הניתוח רק מפרגן ואומר שזו היתה החלטה נכונה."

עד כמה המראה הקודם הפריע לך?

"לא תשמע ממני סיפורים על ילד שלא היו לו חיי חברה כי הייתי שלם עם העובדה שאני שמן וזה גם מה ששידרתי. הסיבה שבחרתי לעבור את הניתוח והדיאטה היתה בריאותית וגם לא מצאתי בגדים מתאימים. היום אני מוצא בגדים בקלות ורוקד. פעם לא הייתי חושב על זה בכלל." העיניים מזדקנות מהר

הרמת עפעפיים פופולרית יותר בקרב מבוגרים אבל לא רק. "העיניים נוטות להזדקן הכי מהר" אומר ד"ר אורי מרמור מומחה ברפואת עיניים וכירורגיה פלסטית של העין והעפעפיים בבית החולים אסותא. "ניתוח הרמת עפעפיים מבוצע לרוב בידי מומחה לפלסטיקה של העין ולעיתים יכלול גם הסרת שקיות מתחת לעיניים כדי להעניק לפנים מראה רענן יותר. את הניתוח עוברים בדרך כלל גברים בני 45 ומעלה אך יש מקרים נדירים של צניחת עפעפיים גם בקרב בני ."25

בדומה לראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ולנשיא פרס גם אדי מצ'ולסקי (81) מתל אביב עבר לפני חמש שנים ניתוח להרמת עפעפיים. "הפריע לי שעם השנים נוצר מראה נפול ועייף ואם זה לא מספיק גם הזעתי יותר באזור העיניים בגלל הנפיחות שנוצרה." הוא זכה לאינספור מחמאות. "נשים יותר שמות לב ומה שמצחיק אותי זה גברים ששמעו על הניתוח ותהו בכלל למה אני צריך את זה בגילי - אבל אחרי שראו את התוצאה הם החליטו שגם הם רוצים לעשות את זה."

המלחמה בסימני הגיל לא הסתיימה מבחינתו - עכשיו הוא מתלבט בין הזרקות בוטוקס למתיחות פנים. "הרמת העפעפיים יצרה אצלי מראה רענן ותרמה לביטחון העצמי שלי. תמיד הקפדתי על אורח חיים בריא ואני מתאמן באופן קבוע. חשוב לי להיראות טוב. מראה אסתטי הוא ממש לא שאלה של גיל. כל אחד רוצה להיראות טוב לא משנה בן כמה הוא." •

onlyyaniv@gmail.com

 

"הגברים בטוחים בעצמם, אבל חוששים מהכאב שאחרי." ד"ר וינקלר

 

זריקת מרץ לביטחון העצמי. אדי מצ'ולסקי עם ד"ר מרמור

 

"אולי עוד אעשה שאיבת שומן, אבל אלה צרות של עשירים." בן-שבת עם ד"ר פרידמן

 

"ניתוחים שמדמים שרירים זה קו אדום." דדיה עם ד"ר קליין

 

http://digital-edition.israelh.....%2F10%2F28

 

הוסף תגובה
תגובות הגולשים בפייסבוק