ברבי גירל: הניתוחים הפלסטיים של המעושרות
חיפוש מחקרים
קטגוריות נוספות

ברבי גירל: הניתוחים הפלסטיים של המעושרות

הוסף מחקר
17/11/2011
צפיות: 1345

ברבי גירל: הניתוחים הפלסטיים של המעושרות

 

לאה שנירר וטלי סיני ריקליס צילום: ערוץ 10

עודכן 10:16 15/11/2011

עולם היופי, נענע 10

מה הם הניתוחים הפופולאריים בקרב נשים שעברו את גיל ה-40 ויכולות להרשות לעצמן, האם העיסוק במראה החיצוני שלהן נוטה להיות מוגזם וכמה עולה הטיפוח הקפדני והשמירה על מראה זוהר ונוצץ

 

 

תכנית הריאליטי המצליחה "מעושרות" מוכיחה שוב כי כסף יכול לקנות הרבה נוחות, סטייל ואפילו יופי באמצעות ניתוחים פלסטיים. זה לא מה שהופך את המעושרות למאושרות, אך בהחלט גורם להן להיות מתוחזקות.

 

בראיון לגיא פינס התוודו צמד הצ'ילבות טלי סיני- ריקליס ולאה שרייר על כך, שטיפולי בוטוקס נחשבים לתחזוקה שוטפת כחלק מחיי היומיום. ריקליס מספרת שהורידה משהו שעשתה לפני שנתיים (ככל הנראה חזה שופע) ןמצירה על היותה פזיזה, כאשר היום היא מרגישה שהיא רוצה להיות היא ולא חיקוי של עצמה. לסיכום היא יוצאת בהצהרה שאין נכונה ממנה: "העניין הוא לא הגיל שלך, אלא איך את מזדקנת".

 

המעושרות, ללא ספק הן המודל הישראלי לנשות הוליווד הנוצצות. העיסוק האינסופי עם המראה החיצוני הכולל, מכון הכושר, מספרה, מניקור, טיפוח ואסתטיקה הוא חלק אינטגראלי בחיי היומיום שלהן. זהו תוצר לוואי המשלב שעמום, הון עתק וגם מחויבות חברתית לנוכח הופעתן המרשימה בשלל האירועים הנוצצים של האלפיון העליון.

 

על מנת לנסות לקבל מענה לדילמות קיומיות אלו, בדקנו בעזרתו של המנתח הפלסטי דוקטור נמרוד פרידמן, מה הם הניתוחים הפופולאריים בקרב נשים עשירות או נשים שעברו את גיל ה 40 ויכולות להרשות לעצמן וכמה עולה התענוג:

 

להראות טוב בגיל 50

נשים רבות המגיעות לגיל 40 חולמות להיראות צעירות ולשמור על מראה רענן ועדכני. הדבר מתבקש ונכון בחברה מודרנית בה קוד הלבוש והמראה החיצוני משפיעים רבות על הרושם הראשוני. אישה שנראית טוב (גם גבר כמובן), נתפסת כאישה בריאה, חיונית, אנרגטית ופעילה וכך החברה מתייחסת אליה. יחד עם זאת השאיפה למראה צעיר ורענן חייבת להיות בגבול הטעם הטוב תוך שמירה על מראה טבעי.

 

הגבול בין מראה צעיר, טבעי ורענן לבין מראה "עשוי" ומוגזם הוא דק והפיתוי לחצות אותו הוא רב. מנתח פלסטי יכול לעשות היום פלאים בעיצוב ופיסול הפנים והגוף, אולם יש לבחון ולבחור בקפידה את השינויים, להתאים אותם לאופי המטופל, לפרופורציות הגוף או הפנים ולבצע זאת במינון נכון ובצורה מקצועית.

 

נשים רבות מרגישות נפלא לאחר ניתוח פלסטי מכיוון שדימוי הגוף שלהן משתפר וכך גם הביטחון העצמי. כאשר יש להן יכולת כלכלית בלתי מוגבלת הנטייה היא לעיתים לרצות לשנות עוד אזורים בגוף וכאן תפקידו של הרופא מקבל משמעות מכרעת. עליו למתוח את הגבול ולהסביר ללקוחה אילו ניתוחים או טיפולים יעניקו לה את המראה אותו היא ועדיין יישמרו את המראה הטבעי.

 

למרות היכולות של מנתחים פלסטיים הם לא באמת יכולים לקחת אישה כבת 60 ולהפוך אותה לאישה בת 20, שכן המראה המתקבל לעולם לא יראה טבעי. ניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים נועדו לשמר ולשפר ולכן הציפיות צריכות להיות ריאליות. נשים בגיל 50 אינן מעוניינות להיראות כמו דוגמניות בנות 20, אבל הן רוצות כן להיראות טוב יותר ומצפות לקבלת תוצאה טבעית.

 

 

 

 

מנותחת או טבעית? לאה שנירר צילום: אלכס ליפקין, יח"צ

 

עיצוב השד, בוטוקס ומילוי פנים

הניתוחים השכיחים בקרב המעושרות או נשים שחצו את גיל ה 40 הם ניתוחי עיצוב השד שיכולים לכלול הגדלה והרמת חזה ומתיחת בטן, הזרקות בוטוקס וחומרי מילוי לצד טיפולים אסתטיים לשיפור ולשימור מרקם העור. השפתיים מקבלות גם הן מקום נכבד ברשימת הטיפולים מאחר והן נחשבות לאיבר בולט בפנים. השפתיים, מאבדות את הנפח עם השנים ובאמצעות חומרי מילוי ניתן להשיב אותו ובכך לקבל מראה צעיר, אסתטי וטבעי.

 

תהליכי הזדקנות של הפנים כוללים התרוקנות וצניחה של אזורים בפנים כמו הרקות, גבות, עפעפיים, אף, אובדן נפח מהשפתיים, שקיעה של צידי הפה וטשטוש זווית הלסת. כיום, ניתן לטפל בכל הבעיות האלה בצורה טובה, על ידי הזרקות חומרי מילוי. מדובר בטיפול אסתטי שבאמצעותו מחזירים את הנפח שאבד עם חומרי מילוי, מאזנים את פעולת השרירים על ידי בוטוקס ומצעירים את העור בעזרת שימוש במכשור המשלב אנרגיה של אור וגלי רדיו. טיפול זה מחליף את המיני פייס ליפט שפלסטיקאים היו רגילים לעשות בעבר ומאפשר ליהנות ממראה צעיר וטבעי ללא ניתוח.

 

בזכות טיפולים אפשר לדחות את הצורך בניתוחי פנים בעשור או שניים. כדי לקבל תוצאה הוליסטית וטבעית לא ניתן לטפל רק בפנים, אלא חשוב לשפר גם אזורים אחרים שיכולים להסגיר את הגיל כמו, צוואר ומחשוף וכפות ידיים, בטן וחזה.

 

 

 

 

 

ניתוח להרמת חזה? טלי סיני ריקליס צילום: אלכס ליפקין, יח"צ

 

כמה זה עולה להן?

מחיר ניתוח לעיצוב החזה נע בין 15,000-35,000 ש"ח והוא יעיל לשנים רבות.

טיפול לא ניתוחי כולל לפנים, ינוע בין 5,000 ש"ח ל- 20,000 ש"ח כאשר הוא מחזיק כשנה.

הזרקת בוטוקס יעילה לתקופה של 3-6 חודשים והשפעת חומרי מילוי הינה לתקופה של חצי שנה עד שנה וחצי.

עיצוב שפתיים בדרך כלל דורש טיפול במזרק אחד בלבד של חומצה הילארונית ועלות ההזרקה תנוע בין 1,500-2,500ש"ח ותחזיק מעמד עד שנה.

 

 

 

יפה לנצח. שרון סטון צילום: Getty Images / אימאג'בנק

 

אסור לאבד פרופורציות

הדרישות המוגזמות בתחום הניתוחים הפלסטיים בדרך כלל קשורות בבקשה לגודל חזה לא פרופורציונאלי. ישנן נשים המאמינות כי גודל החזה הוא הפרמטר החשוב בתוצאת הניתוח, אולם לא כך הדבר. בחירת השתלים מבוססת על מימדי הגוף וצריכה לקחת בחשבון את מבנה בית החזה, גובה, משקל הגוף, כמו גם רוחב אורך וגובה של השתל עצמו.

 

חזה גדול שאינו פרופורציונאלי למימדי הגוף שלה, עלול לפגוע במצב הבריאותי שכן לשתלים משקל רב שמכביד על הגב ומותח את רקמת השד עד לנזק בלתי הפיך.

 

דרישה מוגזמת נוספת היא לעיבוי או ניפוח השפתיים בצורה פרובוקטיבית שאינה מתאימה למבנה הפנים.

 

חשוב לדעת לשים את הגבול ולהבין מתי מדובר בטרנד אופנתי שיחלוף, האם מדובר סתם במצב רוח ירוד ועימו החשק לשינוי או שמא מדובר בהערה מרושעת של חברה? מדובר ברפואה ולא בטרנד וכל שינוי בו תבחרו יישאר איתכן לאורך זמן. אם אתן חושבות לעבור שינוי פלסטי או אסתטי כדאי שתהיו שלמות עם ההחלטה, קראו חומר בנושא, פנ לייעוץ מקדים ובקשוי את כל המידע הנדרש שיעזור לכן לקבל החלטה מושכלת ונכונה.

 

  נראית מעולה ללא איבוד פרופורציות. ג'ין פונדה צילום: Getty Images / אימאג'בנק

 

http://lifestyle.nana10.co.il/.....eID=846249

הוסף תגובה
תגובות הגולשים בפייסבוק