בר שפותדלג על בר שפות
0 מחקרים באתר
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

חברת BIOTIME מדווחת שהצליחה להפוך באופן ספונטני תאים זקנים לתאים צעירים

מופיע גם בקטגוריות: 
17/03/2010
1488

חברת BIOTIME שהינה חברת ביוטכנולוגיה שמפתחת ומשווקת מוצרים בתחום תאי גזע ורפואה רגנרטיבית, הודיעה היום על פרסומו של מאמר מדעי שכותרתו "ביטול ספונטני של הזדקנות התפתחותית בתאים אנושיים רגילים בתהליך תכנות התאים מחדש  ".

 

המאמר הופץ באינטרנט היום לאחר שניתנה לו ביקורת עמיתים של הרגנרציה לרפואה .

לטענה שניתן להפוך את ההזדקנות של תאים אנושיים עשויות להיות השלכות משמעותיות לפיתוח סוגים חדשים של תאים טיפולים מבוססי מיקוד הקשורות לגיל מחלה ניוונית.

 

 

במכון הלאומי להזדקנות, סוקרים הצעות גרנטולוגים מובילים רבים כדי להבין ולחפש אמצעים כיצד ניתן להתערב בביולוגיה של ההזדקנות.

 

במאמר, BioTime ומשתפי הפעולה שלה הצליחו להדגים היפוך מוצלח של ההזדקנות בתאים אנושיים נורמליים באמצעות שינוי גנטי מדויק.

 

כתוצאה מכך, התאים  הפכו לתאי גזע המסוגלים להתחדשות.

 

המאמר שופך אור על המחלוקת האחרונות על מעמד של תאי גזע פלוריפוטנטים (pluripotent (IPS .

 

טכנולוגיית הפיכת תאים בוגרים לתאי גזע (המכונים תאי iPS  ) עוררה עניין רב בקרב הקהילה המדעית, לאחר שנמצאה השיטה שבאמצעותה ניתן להפוך תאים אנושיים בוגרים חזרה למצבם הראשוני, הדומים מאוד במאפיינים שלהם לתאי גזע עובריים  ללא הצורך בשימוש בעוברים אנושיים.

 

יחד עם זאת, דיווחים עדכניים הראו כי על אף העובדה שתאי  iPS , דומים מאוד לתאי גזע עובריים במובנים רבים, הם מזדקנים מהר יותר מתאי גזע עובריים.

 

בעיה זו מכונה "עקב אכילס של תאי גזע מסוג IPS ". הדבר נובע מהעובדה שלתאי IPS יש טלומרים קצרים, כלומר, הם יכולים אומנם כמו תאי גזע עובריים להפוך לכל ריקמה אחרת בגוף, אך "הקילומטרז'" שלהם  דומה ל"קילומטרז'" של תאים ישנים יחסית.

יחד עם זאת בניסוי שערכה חברת BioTime בתהליך הפיכת תאים אנושיים בוגרים לתאי גזע מסוג IPS, נמצא שבאופן ספונטני (ולא בכל המקרים, אלא בחלק קטן מהמקרים) אצל חלק מתאי ה- IPS היו רמות מספיקות של telomerase בדיוק כמו אצל תאי גזע עובריים.

ז"א המדענים  כאילו הצליחו לאפס גם את "הקילומטרז'" של התא וכך בעצם להצעיר תא גזע בוגר אנושי בכל המובנים.

המחקר המדווח במאמר זה הוא חלק מהאסטרטגיה הרחבה יותר של BioTime מחקר כדי לקדם את היכולות של טכנולוגיית ReCyte קניינית של החברה.

ReCyte מפותחת כאמצעי ליישום הטכנולוגיה iPS בקנה מידה תעשייתי. במחקר שפורסם היום השתמשו בהחדרת וירוס כדי לשנות את הגנים.

לכן, BioTime תוכניות מחקרים נוספים היפוך הזדקנות הסלולרי באמצעות טכנולוגיית ReCyte הקנייני שלה.

 BioTime הגישה בקשות פטנט חדש על שיטות השתמשו בנייר כדי להפוך את הזדקנות התאים ושימוש  בתכנות מחדש  reprogramming כדי לייצר תאים צעירים של סוגים רבים לשימוש ברקמות למטרת התחדשות תאים שהזדקנו.

"זוהי רק ההתחלה של כמה אפשרויות חדשות מרתק באמת להתערב מחלה הקשורה לגיל," אמר מייקל ד המערבית, Ph.D., נשיא ומנהל העסקים הראשי של BioTime, Inc "אנו מאמינים כי הטכנולוגיות האלה יהיו השפעה משמעותית על העתיד של הרפואה.

יחד עם זאת, חשוב להדגיש כי הרבה עבודה שצריך לעשות כדי לתרגם את הממצאים הללו לטיפולים בטוחים ויעילים.

"במכון הלאומי להזדקנות, סקרנו הצעות רבות של גרנטולוגים מובילים כדי לחפש אמצעי שיגרום לנו להבין ולהצליח להתערב במנגנון הביולוגי של ההזדקנות ", אמר רוברט נ 'בטלר, MD, המנהל המייסד של המכון הלאומי להזדקנות, שהינו כעת הנשיא של מרכז אריכות ימים הבינלאומי, ואחד מחבר הנאמנים של חברת BioTime. "אלו רק סוג של תגליות בסיסיות .

"במידה ונקבל מימון בקנה מידה גדול יותר, הדבר יכול לעזור לנו להקטין את העלויות העצומות של הוצאות הבריאות שנובעות ממחלות תלויות גיל והזדקנות דור הבייבי בום". הוסיף רוברט.

 

http://www.news-medical.net/ne.....ebrew.aspx

  http://www.futuremedicine.com/...../rme.10.21

 

מקורות
רשתות חברתיותדלג על רשתות חברתיות
עבור לתוכן העמוד