בר שפותדלג על בר שפות
0 מחקרים באתר
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

אורז שחור - מקור חדש לחומרים נוגדי חמצון

30/08/2010
1177

 

אורז שחור - מקור חדש לחומרים נוגדי חמצון

במקום אוכמניות

כפית אחת בלבד של אורז שחור מכילה חומר נוגד חמצון בכמות גדולה יותר מזו הנמצאת בכפית מלאה בפירות גרגריים, אך מכילה פחות סוכר ויותר סיבים וויטמין E

▪ ▪ ▪

האורז הלבן הוא אולי טעים, האורז החום מלא בחומרים מזינים, והאורז השחור? מחקר חדש מראה כי הוא יכול להועיל אפילו יותר מקערה מלאה באוכמניות וענבים.

כפית אחת בלבד של אורז שחור מכילה חומר נוגד חמצון - אנתוציאנין - בכמות גדולה יותר מזו הנמצאת בכפית מלאה בפירות גרגריים, אך מכילה פחות סוכר ויותר סיבים וויטמין E. כך מבטיחים חוקרים מהמחלקה למדעי התזונה במרכז החקלאי של אוניברסיטת לואיזיאנה.

ואם אוכמניות ופירות דומים משמשים לשיפור הבריאות מדוע שהאורז השחור וסובין אורז שחור לא יעשו זאת? במיוחד, סובין אורז שחור שיכול להיות מקור ייחודי וחסכוני להעלאת הצריכה של חומרים נוגדי חמצון המועילים לבריאות.

בדומה לאוכמניות, האורז השחור עשיר בחומרים נוגדי חמצון - אנתוציאנים (סוג של צבען הנמצא בצמחים, בפרחים ובפירות ומקנה להם צבע בתחומי האדום סגול) - שידוע כי הם נלחמים במחלות לב, סרטן ומחלות רבות אחרות. מספר מחקרים הראו כי חומרים נוגדי חמצון אלו יכולים להוריד את רמות הליפופרוטאין בצפיפות נמוכה (LDL) - הכולסטרול "הרע". החוקרים מקווים שיצרני המזון ישתמשו באורז השחור כדי לשפר את הערך הבריאותי של דגני בוקר, משקאות, עוגות, עוגיות ומזונות אחרים.

 

http://www.news1.co.il/Archive.....g=21-49-31

מקורות
רשתות חברתיותדלג על רשתות חברתיות
עבור לתוכן העמוד