בר שפותדלג על בר שפות
0 מחקרים באתר
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מחקר: לחיצת היד שלכם קובעת עד איזה גיל תחיו

13/09/2010
836

 

מחקר: לחיצת היד שלכם קובעת עד איזה גיל תחיו

מאת: מערכת וואלה! חדשות

יום שני, 13 בספטמבר 2010, 3:57

מחקר בהשתתפות עשרות אלפי מבוגרים בבריטניה קובע: לחיצת יד איתנה מעידה על תוחלת חיים ארוכה יותר. עוד כישורים שכדאי לעבוד עליהם: הליכה מהירה ושיווי משקל בעמידה על רגל אחת

 

 

עוד נטעם, כי עוצמת לחיצת היד הנה רלוונטית יותר לתוחלת החיים מאשר גיל, מין או מימדי גוף (אילוסטרציה: shutter stock)

לחיצת יד איתנה עשויה לרמוז על תוחלת חיים ארוכה יותר – כך עולה ממחקר שפורסם בבריטניה. על פי ממצאי המחקר, בני הגיל השלישי המסוגלים לספק לחיצת יד חזקה ולצעוד בקצב מהיר צפויים לחיות יותר, בהשוואה לעמיתיהם החלושים. המחקר הציג שורה של משתנים פיזיים אשר על פי הממצאים הנם רלוונטיים יותר לתוחלת החיים מאשר גיל, מין או מימדי הגוף. בין המשתנים המפתיעים כגון: לחיצת היד, קצב ההליכה, מהירות ההתרוממות העצמאית מכיסא ושיווי המשקל המתבטא ביכולת לעמוד זמן ממושך על רגל אחת.

 

 

החוקרים מצאו, כי סיכוייהם של מבוגרים בעלי לחיצת יד חזקה להאריך חיים גבוהים בכ-67% מאלה של בני אדם בעלי לחיצת יד חלשה. עוד נמצא, כי שיעור התמותה בקרב מבוגרים אשר אינם מסוגלים לצעוד בקצב מהיר גבוה פי שלושה בהשוואה לצועדים המהירים. "המבוגרים בעלי היכולות הגופניות המפותחות יותר, הניכרות בפעולות אלה, צפויים לחיות יותר", סיפרה רייצ'ל קופר, עורכת המחקר.

 

 

"משתנים אלה מהווים מזה זמן רב קריטריונים מחקריים חשובים, והם נמצאים במתאם גבוה עם כושר ובריאות", סיפרה קופר. המחקר, אשר פורסם בכתב עת רפואי בבריטניה, מבוסס על 33 מחקרי אורך שונים, בהם השתתפו עשרות אלפי בני אדם בני 60 ומעלה.

 

 

לטענת קופר, הקריטריונים הרפואיים אשר הונחו במחקר עשויים לספק בעתיד תמונת מצב בריאותית עבור כל אחד מאיתנו. "איננו מתכוונים לטעון שאלה כלי מדידה קבילים או שכבר מחר אפשר יהיה לעשות בהם שימוש", הסבירה קופר, "אך אנו מאמינים שבעתיד אפשר יהיה להשתמש בהם".

 

http://news.walla.co.il/?w=/14/1732014

 

 

מקורות
רשתות חברתיותדלג על רשתות חברתיות
עבור לתוכן העמוד