בר שפותדלג על בר שפות
0 מחקרים באתר
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

פרופסור Vladimir P. Skulachev טוען שפיתח גלולה לעצירת ההזדקנות

24/09/2010
935

דמיינו גלולה שתוכלו לקחת מידי יום, שתאריך את שנות חייכם ושתשמור עליכם בריאים הרבה יותר זמן. בוודאי תשלמו הרבה על גלולה שכזו.

פרופסור Vladimir P. Skulachev כפי הנראה מתקרב למכור גלולה כזו לכם.

התקשורת העולמית התרגשה לנוכח ההודעה האחרונה של פרופסור Vladimir שפיתח "תרופה להזדקנות".

הביוכימאי הרוסי הוא ראש המחלקה הביואנרגטית באוניברסיטה הממשלתית ברוסיה וחקר את מנגנון ההזדקנות במשך 40 שנה.

התרופה שפיתח היא למעשה אנטי-אוקסידנט (נוגד חימצון) שלטענתו מאריך את תוחלת החיים הממוצעת ו (אם את מאמינים לכך) הסיר את הקטרט מהעין שלו.

ראינו כבר מס' הצהרות יוצאות דופן בשנים האחרונות, אבל גלולה בודדת ש"מרפאה הזדקנות" נראית כמעט בלתי אפשרית.

צפו בוידאו מתחת כדי לראות את Skulachev מסביר באופן חלקי את עבודתו.

זה יהיה מדהים אם הפיתוח הזה, יתברר כמציאותי.

ראשית כל, עלינו לבדוק באם מדובר בתעלול/מתיחה.

כפי שאני יכול להתרשם, לא מדובר בתעלול/מתיחה.

ל- Skulachev יש היסטוריה ארוכה של פרסומים מדעיים. שחלק נכבד מהם צוטטו ע"י מדענים אחרים. הוא מחזיק במשרה מציאותית באוניברסיטה מאוד מכובדת.

הוא הגה את תיאוריית תוכנת ההזדקנות, שטוענת שההזדקנות נוצרה, כיוון שיש לה יתרונות אבולוציוניים.

כמו כן הוא זכה בהערכתו של הביוכימאי וזוכה פרס הנובל לספרות מר Gunter Blobel , כפי שאתם יכולים לראות בדקה 1:08 בוידאו.

אז, אם לא מדובר בתעלול/ מתיחה...האם מדובר במחקר מדעי רציני? כאן הדברים מתחילים להסתבך ולהיות טריקיים..

Skulachev לא הודיע באופן ישיר מהי הנוסחה לתרופת ההזדקנות שפיתח. ככל הנראה מדובר בתרכובת שנובעת ו/או משוכפלת מתרכובת אנטי-אוקסידנטית קודמת המכונה SKQ1 .

בעבודה קודמת, Skulachev הראה ש- SKQ1 יכול לחלחל לתוך המיטרוכונדריה ולהשפיע על החימצון (רוב נוגדי החימצון, כולל אלו שבתוספי המזון, לא מצליחים להיכנס למיטרוכונדריה במינונים הנמכרים) . הוא והקולגות שלו הדגימו ש- SKQ1 יכולים להאריך את החיים של פטריות/נבגים, סרטנים, חרקים ועכברים.

האחרונים, הם הכי מרתקים..והצוות של Skulachev טוען שהצליח להאריך את תוחלת החיים הממוצעת פי שתיים). כל זה טוב ויפה אבל עד כה לא ראיתי אף אחד שהצליח לחקות את עבודתו של Skulachev , בעכברים או בבעלי חיים אחרים.

תמיד יש את האפשרות שהארכות תוחלת החיים הנ"ל הן אנומליות סטטיטיות או תוצר של גורמים לא מבוקרים. בגלל שהפרסומים של Skulachev לא מראים עכברים שמאריכים חיים בצורה קיצונית מאוד (מעבר לפי 2 מהתוחלת הממוצעת), הם רק מראים אוכולוסיה של עכברים שהתוחלת הממוצעת שלהם הוארכה. הסתכלו בעמוד 1336 של הדיווח ( עמ' 8 בפורמט PDF ) , כדי לראות למה אני מתכוון.

במילים אחרות, זה לא ש- SKQ1 יוכל לתת לך לחיות עד גיל 200 , אלא שזה יתן ליותר אנשים לחיות עד גיל 100.. תוחלת החיים הממוצעת תעלה בצורה קיצונית , אבל לא תוחלת החיים המקסימלית.

Skulachev מכל מקום, מדווח, שמחלות זיקנה ומגבלות שקשורות בזיקנה נראו פחות בעכברים שקיבלו SKQ1 . אז אולי השנים שעד גיל 100, יוכלו להיות בריאות יותר.

הנה כי כן, ה- SKQ1 של Skulachev לא יהיה בגדר "התרופה להזדקנות", אבל בעל משמעות לכולנו להזדקן כמו שצריך. זה לא יהיה כמו שהתקשורת תיארה את זה, אבל אני חושב שזהו הפירוש הטוב יותר.

עדיין, תרופה או לא, מתן האפשרות לכולם להישאר בריאים בשנותיהם המתקדמות (ולהגיע לכולם להגיע לשנותיהם המתקדמות), תהיה התקדמות מדהימה.

עבודתו של Skulachev נמשכת. התרכובת האנטי-אוקסידנטית שלו ( לא בטוח האם זה אומר שזו פורמולה חדשה או רק ה- SKQ1 ), נבחנת ברוסיה על בני אדם בניסויים קליניים אבל בתור טיפול לגלאוקמה.

אין לי שמץ של מושג, כיצד אנטי-אוקסידנט שחודר למיטרוכונודריה אמור לרפא גלאוקמה, אבל הנה לכם..

ככל שזה יהיה מאוד קשה לבחון את הטיפול האם באמת הוא מאריך חיים, ניסויים כאלו נועדו קרוב לוודאי רק לוודא את הבטיחות של התרכובת, וכמובן באם כן או לא הם יכולים לרפא גלאוקומה.

אנטי-אוקסידנט שמרפא גלאוקומה נשמע כמו דבר מוזר מאוד. רוב הטיפולים לכך מבוססים על הקלת הלחץ התוך עיני, וכמה ניסויים נבדקים לגבי תרופות שמשפיעות על זרם הדם, אבל אנטי-אוקסידנטים? סוג זה של תרופות "כל יכולות" לא תורמות הרבה אמון לעבודתו של Skulachev במכלול.

עדיין, אני לא יכול לבטל לגמרי את הטענה שהביוכימיאי מצא דרך חזקה להילחם בסימפטומים של הזיקנה. בכנות, אני גם לא רוצה לבטל טענות אלו. אלו שקוראים את הסיקור שלנו אודות אגודת/קרן מתושלח, יודעים שחוקרים רבים של תוחלת החיים, מאמינים שהדרך לתוחלת חיים ארוכה דורשת פתרון מורכב ורב תחומי.

ראינו כמה גנים בודדים, שעלולים להאריך את תוחלת החיים, אבל רוב הטכניקות דורשות טיפול רב תחומי. הקונספט של Skulachev של תרופה בודדת אחת להילחם בזיקנה יוצאת דופן ולא רק במישור אחד. רוב חוקרי תוחלת החיים מתמקדמים ב-או ריפוי נזקים או הארכת תוחלת החיים המקסימלית. הארכת תוחלת החיים הממוצעת, כפי ש - Skulachev מראה, הוא באמת הישג מרשים במיוחד אם זה משמר בריאות באותו הזמן. דמיינו לעצמכם עולם שבו כולם יכולים לחיות עד גיל 90 ולהרגיש בריאים עד לרגע מותם. זו בהחלט אפשרות מרשימה, אם אפשרות זו תתברר כנכונה.

 

http://singularityhub.com/2010.....uke-video/

http://gamers-underground.com/.....-pill.html

http://www.walyou.com/blog/201.....ging-pill/

http://www.examiner.com/plasti.....stop-aging

http://www.nationalledger.com/.....4938.shtml

http://apexnewsnetwork.com/273.....%E2%80%9D/

http://www.dailymail.co.uk/hea.....ds-newsxml

 

מקורות
רשתות חברתיותדלג על רשתות חברתיות
עבור לתוכן העמוד