בר שפותדלג על בר שפות
0 מחקרים באתר
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מדענים הצליחו להצעיר תאים אנושיים של 3 חולי פגוריה ע"י התרופה Rapamycin

מופיע גם בקטגוריות: 
30/06/2011
3482

האם נמצא "מעיין הנעורים"? מדענים הצליחו להצעיר תאים אנושיים של חולים במחלת הזדקנות מוקדמת המכונה פגוריה (progeria )  באמצעות תרופה המונעת דחיית איברים מושתלים המכונה Rapamycin

 

מדענים אמריקאיים מ – National Institutes of Health בראשות ד"ר  Francis Collins וקולגות מ- Harvard Medical School הצליחו להצעיר תאים אנושיים של 3 חולים במחלת הזדקנות מוקדמת המכונה פגוריה (progeria ) באמצעות תרופה המונעת דחיית איברים מושתלים באמצעות דיכוי מערכת החיסון המכונה Rapamycin .

 

התרופה הצליחה להחזיר לאחור את הסימפטומים של ההזדקנות במחלה זו בכך שהיא הגבירה את יכולת התאים להיפטר מהחלבון הרעיל progerin שמזקין/ממית את התאים שבגוף בטרם עת ותוצר לכך הסימפטומים של ההזדקנות שהיו בתאי העור של הילדים הוצערו/ תוקנו.

 

התרופה Rapamycin מיוצרת מחומר כימי/ בקטריה המצויה בקרקע במקום נידח ומיסתורי ששמו Easter Island "אי הפסחה" המרוחק 2,000 מייל מחופי צ'ילה.

 

התרופה כבר הוכיחה את עצמה כמוצלחת בהארכת תוחלת החיים של עכברים בריאים, במחקר שפורסם במגזין nature ביום 8.7.2009 . במחקר זה ניתנה התרופה לעכברים בריאים בגיל 20 חודשים (מקביל לגיל 60 אצל בני אדם) . נטילת התרופה האריכה את תוחלת החיים הממוצעת של העכברים בעד 38% .

 

http://www.timesonline.co.uk/t.....669805.ece

http://www.medpagetoday.com/Ge.....rics/15016

http://www.technologyreview.co.....ine/22974/

http://www.sciencewatch.com/an.....epoct-bio/

 

יש להדגיש שהמדובר בתרופה היחידה עד כה שהצליחה להאריך חיים אצל יונקים. הדבר היחידי פרט לכך שהצליח להאריך תוחלת חיים של יונקים, היה באמצעות הגבלת קלוריות, או הנדסה גנטית של עכברים שבה מדומה הגבלת קלוריות.

 

לדברי פרופסור David Sinclair , מדובר במחקר מרגש מכיוון שהתרופה עובדת גם כשנוטלים אותה בתקופת ההזדקנות.

 

המדענים משערים שהתרופה עובדת על ידי כך שהיא בולמת/חוסמת את הנתיב של חלבון המכונה Mammalian target of rapamycin או בקיצור mTOR , שתפקידו לפקח על גדילת התאים ,התרבות התאים, שיכפול התאים, מוביליות התאים , הישרדות התאים ועוד.

 

ככל הנראה התרופה Rapamycin מצליחה לדכא את פעולת החלבון mTOR הנ"ל ובכך להאט את ההזדקנות.

 

לדעת המדענים, התגלית יכולה להוביל גם לפיתוח תרופות לעצירת תהליך ההזדקנות הנורמלי אצל בני אדם ולהאריך את תוחלת החיים לפחות ב- 10 שנים.

 

לעת עתה, המדענים מזהירים אנשים בריאים מליטול את התרופה, מכיוון שהיא גורמת לדיכוי פעולת המערכת החיסונית להילחם במחלות ומעלה את רמות הכולסטרול והטריגליצריד בדם וגורמת בכך ליתר שומן בדם ( hyperlipidemia ). ייתכן שבהמשך המדענים יצליחו להמציא גירסה בטוחה יותר לתעשיית האנטי-אייג'ינג.

 

http://www.dailymail.co.uk/hea.....ds-newsxml

http://www.telegraph.co.uk/sci.....sland.html

http://www.express.co.uk/posts.....opical-mud

http://www.technologyreview.co.....916/?p1=A4

http://truthdive.com/2011/06/3.....ality.html

http://www.metro.co.uk/news/86.....y-10-years

http://www.hindustantimes.com/.....15809.aspx

http://www.ibtimes.com/article.....-aging.htm

http://www.adelaidenow.com.au/.....6085207638

http://technology.iafrica.com/.....39068.html                          

מקורות
רשתות חברתיותדלג על רשתות חברתיות
עבור לתוכן העמוד