בר שפותדלג על בר שפות
0 מחקרים באתר
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

התרופות הראשונות להארכת תוחלת החיים ל-150 ויותר יהיו זמינות בעוד כ-5 עד 10 שנים!

17/10/2011
1482

התרופות הראשונות להארכת תוחלת החיים ל-150 ויותר יהיו זמינות בעוד כ-5 עד 10 שנים!

כך אמר פרופסור Peter Smith , דיקן הפקולטה לרפואה באוניברסיטת NSW

University of New South Wales, located in Sydney Australia , במסגרת הרצאה שנקראה:

? Happy and Healthy Ageing: Paradox or Possibility

במסגרת ההרצאה חשף פרופסור Smith שיטות ריפוי חדשניות ומלהיבות שנמצאות בשלבים המוקדמים של הפיתוח וטען שהן צפויות להיות זמינות בשוק בתוך 5 שנים.

לטענתו, תרופות חדשות שיעזרו לגוף לתקן את עצמו נמצאות בשלבים המוקדמים של הפיתוח, לצד שיטות ריפוי חדשניות המבוססות על תאי גזע.

"אני חושב שיש תקווה ממשית לכך שנוכל להאריך את תוחלת החיים האנושית במס' עשורים" אמר פרופסור Smith .

פרופסור Smith טוען שילדה שנולדת היום באוסטרליה יכולה לצפות לחיות 100 שנה ויותר לאור ההתקדמות ברפואה, איכות החיים והרפואה ציבורית.

המחשבה על חיים עד גיל 150 נשמעת מרתיעה, אולם זה יהיה נהדר אם איכות החיים תהיה טובה עד גיל זה, כך אמר.

המטרה היא לא רק להאריך את תוחלת החיים אלא גם לשפר את איכותם.

אנשים לא יהיו מעוניינים לעבוד רק עד גיל 65 ולבזבז עשורים שלמים בלשבת בבית בחוסר מעש.

המדענית Baroness Susan Greenfield , שחוקרת את מערכת העצבים neuroscientist , ב- Oxford University , חוזה בדומה שאנשים יתחילו בקריירה שנייה בגיל 65, בעבודות המבוססות על ידע וניסיון יותר מאשר עבודות פיזיות.

לדעתה, בלימת דמנציה שכוללת את מחלת האלצהיימר, צריכה להיות בראש סדר העדיפויות. אחרת, ההשלכות הכלכליות והחברתיות יכולות להיות הרות אסון.

 

המדען האוסטרלי David Sinclair , שהינו מומחה בחקר ההזדקנות ב- Harvard University , אמר שיש רשת של גנים ששולטת בקצב ההזדקנות. "לגוף שלנו יש יכולת מדהימה לתקן את עצמו"

 

פרופסור Sinclair , הראה ש- resveratrol , תרכובת צמחית שנמצאה ביין אדום, יכולה להאריך את תוחלת החיים בשמרים, תולעים, זבובי פירות ועכברים שמנים, על ידי הפעלת חלבונים המכונים סירטואינים sirtuins.

החברה שהוא הקים נרכשה על ידי ענקית התרופות העולמית GlaxoSmithKline ב- 720 מיליון דולר בשנת 2008 .

 

ניסויים קליניים במולקולה סיננטית שחזקה פי 1000 מהרוזברטול, מפותחת לטיפול במחלות תלויית זיקנה כגון סוכרת 2, כך אמר. התרופות מראות סימנים ראשונים של יעילות.

המטרות המיידיות והראשוניות הן למצוא תרופות לטיפול באנשים זקנים חולים, לאחר מכן ייעשה ניסיון לבלום מלכתחילה הופעת מחלות כאלו.

 

אנחנו עדיין נמצאים בשלב מאוד מוקדם, העיר בזהירות פרופסור Sinclair , אני חושב שאנחנו רואים את תחילתה של הטכנולוגיה שתאפשר לנו בסופו של דבר להגיע לגיל 150 .

 

ואולם, בחודש שעבר, מדענים בריטים איתגרו את הלינקייג' שנעשה בין סירטואינים ותוחלת החיים בתולעים ובזבובי פירות (מחקרו הנ"ל של Sinclair ) , במאמר שפורסם ב- journal Nature. שמסיק שאין להם שום קשר לתוחלת חיים ארוכה.   http://www.dailymail.co.uk/hea.....e-150.html http://www.mirror.co.uk/news/h.....-23498280/ http://www.dnaindia.com/lifest.....50_1600742 http://www.smh.com.au/technolo.....1lrfk.html http://www.theage.com.au/techn.....1lrm5.html http://au.ibtimes.com/articles.....e-span.htm

מקורות
רשתות חברתיותדלג על רשתות חברתיות
עבור לתוכן העמוד